Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

V devětatřiceti letech vybojoval boxer Pacquiao opět pás mistra světa

Za rok mu bude čtyřicet, ale na sportovní důchod filipínský boxer Manny Pacquiao zatím nemyslí a stal se znovu profesionálním mistrem světa. Při návratu do ringu téměř po roce v sedmém kole knokautoval v Kuala Lumpuru argentinského šampiona velterové váhy organizace WBA Lucase Matthysseho. Ten byl poprvé počítán už ve třetím kole.

Manny Pacquiao srazil Lucase Matthysseho
zdroj: ČTK/AP autor: Yam G-Jun

"Překvapilo mě, že jsem ho porazil tak rychle. Už je to přece jenom dlouho od té doby, co se mi něco takového naposledy podařilo. Byl jsem pořádně nabuzený. Knokaut je bonus za tvrdou přípravu," konstatoval Pacquiao po jubilejním 60. vítězství v 69. utkání v kariéře. Na kontě má sedm porážek, jeho soupeř ve 45. duelu prohrál popáté.  

Pacquiao se během kariéry stal světovým šampionem v osmi různých váhových kategoriích a nyní boxoval poprvé od loňské nečekané červencové porážky s Australanem Jeffem Hornem, po níž přišel o titul WBO. Předchozí vítězství slavil v listopadu 2016 proti Jessiemu Vargasovi z USA, před limitem zápas ukončil naposledy v roce 2009.  

Filipínský národní hrdina se boxu nadále věnuje vedle politické kariéry, kterou začal v roce 2016, kdy byl ve své zemi zvolen senátorem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy