Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB

Šéf českého boxu Šimák čelí disciplinárnímu řízení kvůli podněcování k bojkotu

Mezinárodní boxerská asociace (IBA) zahájila disciplinární řízení s šéfem českého boxu Markem Šimákem a dalším kvartetem předsedů národních svazů kvůli podněcování k bojkotu mistrovství světa. Česká asociace v polovině února oznámila, že nepošle reprezentaci na letošní šampionát mužů a žen kvůli přístupu IBA k boxerům Ruska a Běloruska, kterým umožňuje navzdory invazi na Ukrajinu startovat na akcích pod státními vlajkami.

Boxerská rukavice
zdroj: ČTK/DPA autor: Jens Büttner

IBA oznámila, že disciplinárnímu řízení čelí také výkonný ředitel boxerské federace USA Mike McAtee, Kanaďan Ryan O'Shea, Švéd Per-Axel Sjöholm a Steve Hartley z Nového Zélandu.

"Oficiálně jsme tu informaci nedostali, ale počítali jsme s touhle možností a připravujeme se na to," řekl Šimák.

Bojkot březnového světového šampionátu žen v Dillí zatím ohlásilo 11 zemí. Účasti se zřekli zástupci Česka, Ukrajiny, Polska, Švýcarska, Nizozemska, USA, Irska, Velké Británie, Švédska, Norska a Kanady. Většina z těchto zemí neplánuje ani start na květnovém mistrovství mužů v Uzbekistánu.

"V boxu není místo pro žádnou formu diskriminace a IBA považuje za své poslání chránit své hodnoty. Kromě toho bude hájit svou pověst a nedovolí žádným jedincům, aby ji poškozovali svým neetickým chováním," uvedla v prohlášení mezinárodní federace, kterou vede Rus Umar Kremljov, jenž má blízko k prezidentovi Vladimiru Putinovi. Hlavním sponzorem asociace je ruská energetická společnost Gazprom.

Řízení IBA dlouhodobě kritizuje Mezinárodní olympijský výbor, který jí už před hrami v Tokiu odebral právo organizovat boxerské turnaje pod pěti kruhy. Tradičnímu sportu hrozí vyřazení z olympijského programu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články