Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Šéf českého boxu Šimák čelí disciplinárnímu řízení kvůli podněcování k bojkotu

Mezinárodní boxerská asociace (IBA) zahájila disciplinární řízení s šéfem českého boxu Markem Šimákem a dalším kvartetem předsedů národních svazů kvůli podněcování k bojkotu mistrovství světa. Česká asociace v polovině února oznámila, že nepošle reprezentaci na letošní šampionát mužů a žen kvůli přístupu IBA k boxerům Ruska a Běloruska, kterým umožňuje navzdory invazi na Ukrajinu startovat na akcích pod státními vlajkami.

IBA oznámila, že disciplinárnímu řízení čelí také výkonný ředitel boxerské federace USA Mike McAtee, Kanaďan Ryan O'Shea, Švéd Per-Axel Sjöholm a Steve Hartley z Nového Zélandu.

"Oficiálně jsme tu informaci nedostali, ale počítali jsme s touhle možností a připravujeme se na to," řekl Šimák.

Bojkot březnového světového šampionátu žen v Dillí zatím ohlásilo 11 zemí. Účasti se zřekli zástupci Česka, Ukrajiny, Polska, Švýcarska, Nizozemska, USA, Irska, Velké Británie, Švédska, Norska a Kanady. Většina z těchto zemí neplánuje ani start na květnovém mistrovství mužů v Uzbekistánu.

"V boxu není místo pro žádnou formu diskriminace a IBA považuje za své poslání chránit své hodnoty. Kromě toho bude hájit svou pověst a nedovolí žádným jedincům, aby ji poškozovali svým neetickým chováním," uvedla v prohlášení mezinárodní federace, kterou vede Rus Umar Kremljov, jenž má blízko k prezidentovi Vladimiru Putinovi. Hlavním sponzorem asociace je ruská energetická společnost Gazprom.

Řízení IBA dlouhodobě kritizuje Mezinárodní olympijský výbor, který jí už před hrami v Tokiu odebral právo organizovat boxerské turnaje pod pěti kruhy. Tradičnímu sportu hrozí vyřazení z olympijského programu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články