Následuje
M ČR v zimním plavaní, Brno

Pacquiao prohrál s Márquezem, po knokautu skončil na zemi

Las Vegas - Slavný filipínský boxer Manny Pacquiao sice zlomil soupeři nos, přesto podruhé za sebou prohrál. V sobotním utkání s Mexičanem Juanem Manuelem Márquezem skončil mistr světa osmi váhových kategorií, považovaný za největší současnou hvězdu profesionálního ringu, po knokautu v šestém kole na zemi.

Duel Pacquiao vs. Márquez
zdroj: AP

Pacquiao v červnu utrpěl šokující porážku v souboji s Američanem Timothym Bradleym a přišel o titul mistra světa welterové váhy organizace WBO. V sobotu v Las Vegas o žádný titul nešlo, přesto výsledek zápasu třiatřicetiletého národního hrdiny vyvolal na Filipínách zděšení.

Pacquiao v 61. utkání v profesionální kariéře prohrál teprve popáté. Devětatřicetiletý Márquez, světový šampion ve čtyřech kategoriích, ho porazil až na čtvrtý pokus. "Manny mě mohl sundat prakticky kdykoli. Potřeboval jsem jednu perfektní ránu," řekl vítěz.

Od začátku se bojovalo naplno. Pacquiao se ocitl na zemi v třetím kole, jeho soupeř v pátém a Mexičanovi sekundanti měli o přestávce práci s krvácejícím nosem. Po Márquezově úderu v závěru šestého kola pak Pacquiao padl tváří k zemi a zůstal několik minut bez hnutí ležet.

"Začínalo to pro mne vypadat dobře, tak jsem si asi přestal dávat pozor. A dostal jsem ránu, kterou jsem absolutně nečekal," řekl poražený Filipínec. Ani po knokautu neztratil chuť na další, už pátý duel s Márquezem. "Proč ne? Byl to dobrý zápas, můžeme si to klidně zopakovat ještě jednou," prohlásil Pacquiao, který za zápas dostal více než 20 milionů dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy