Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Obrovské překvapení. "Ničitel" Ruiz vyřídil neporaženého Joshuu

Prvotřídní senzace. Andy Ruiz připravil Anthonyho Joshuu o tituly profesionálního mistra světa v těžké váze organizací WBA, IBF a WBO. Zápas v New Yorku skončil v 7. kole, kdy byl dosud neporažený Brit počtvrté počítán.

Andy Ruiz porazil Anthonyho Joshuu
zdroj: ČTK/AP

Joshua měl dosud na kontě 22 vítězství a v zápase se soupeřem mexického původu byl velkým favoritem. Ruiz, přezdívaný Ničitel, totiž nastoupil do ringu jen jako náhradník za Američana Jarrella Millera, který byl pozitivně testován na doping. Podle světového žebříčku mu patřilo až čtrnácté místo a na přípravu měl jen pět týdnů. Favorizovaného soupeře však poslal celkem čtyřikrát k zemi a v sedmém kole rozhodčí zápas ukončil technickým k.o.

Joshua, olympijský vítěz z Londýna, 21 z dosavadních 22 zápasů v profiringu ukončil před limitem, ale v noci na neděli v Madison Square Garden nastoupil poprvé mimo britské ostrovy. Čelil mu soupeř, který byl sice o deset centimetrů menší, ale téměř o deset kilogramů těžší.

Britský šampion začal lépe a ve třetím kole poslal Ruize k zemi. Jenže téměř hned vzápětí se ocitl na zemi i Joshua a hned dvakrát a jen gong ho zachránil před rychlou porážkou. V dalších kolech se zdálo, že se favorit vzpamatoval, ale v šestém kole schytal k úžasu dvaceti tisíc diváků další tvrdé údery. V sedmém byl znovu dvakrát počítán a i když se i podruhé stihl postavit, byl viditelně otřesen, z nosu mu tekla krev a rozhodčí vyhlásil Ruize vítězem.

Devětadvacetiletý rodák z Kalifornie, který se vždy hlásí ke svým mexickým kořenům, si připsal třiatřicáté vítězství. Jedinou porážku utrpěl v prosinci 2016, kdy ho na Novém Zélandu zdolal domácí Joseph Parker v utkání o titul WBO. Druhý a ještě mnohem důležitější pokus získat mistrovský pás mu však vyšel dokonale. Agentura AP označila jeho výhru za podobnou senzaci, jako když v roce 1990 Buster Douglas připravil v Tokiu o tituly Mikea Tysona.

"Splnil se mi sen, pro tohle jsem tvrdě dřel. Jen nebe je limit, " radoval se vítěz. Poděkoval otci, který ho v šesti letech přivedl do tělocvičny. "Nebýt jeho, tak tu dnes nejsem. Mám v sobě mexickou krev a dokázal jsem, že mexický styl v boxu existuje," řekl Ruiz.

Joshua: Já se vrátím

Joshua chtěl v utkání pokračovat. "Mohl jsem boxovat dál, ale nesvádím prohru na rozhodčího. Omlouvám se svým fanouškům, že jsem je zklamal, ale dnes mě porazil dobrý boxer a jsem zvědavý, kam až dojde. Pro mě je i tohle součást cesty a já se vrátím," řekl po utkání.

Porážka výrazně změnila jeho plány. Utkání s Tysonem Furym nebo Deontayem Wilderem, na něž se boxerský svět těšil, teď nepřicházejí v úvahu. Joshuův promotér Eddie Hearn hned po zápase potvrdil, že využijí klauzuli ve smlouvě a na konci roku bude odveta, tentokrát na britské půdě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články