Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Králem těžké váhy zůstává Joshua. I dvacátý duel vyhrál před limitem

Vláda Anthonyho Joshuy nad těžkou vahou organizace IBF pokračuje. Britský boxer obhájil svoji pozici v souboji s Carlosem Takamem. Duel v Cardiffu rozhodčí ukončil v desátém kole a Joshua tak vyhrál před limitem i dvacátý souboj v kariéře.

Anthony Joshua (vpravo) útočí na Carlose Takama
zdroj: ČTK/PA/ autor: Nick Potts

Osmadvacetiletý Joshua získal mistrovské pásy organizací IBF, WBA i méně významné IBO v dubnu po vítězství k.o. nad Vladimirem Kličkem. Dlouholetý vládce těžké váhy z Ukrajiny později ukončil kariéru.

Britský šampion se v sobotu měl původně utkat s Bulharem Kubratem Pulevem, jenže ten se před necelými dvěma týdny zranil. Kamerunec s francouzským pasem Takam tak měl na přípravu pouhých 12 dní.

Joshuovi nicméně vzdoroval až do desátého kola, byť převaha domácího favorita byla zřejmá. Takam však krvácel z roztržených obou obočí a v desátém kole sudí duel ukončil.

"Byl to dobrý souboj, dokud ho rozhodčí nezastavil, takže mám k Takamovi maximální respekt. Myslím, že ho lidé chtěli vidět v bezvědomí na zemi, a přesně o tohle jsem se snažil," řekl po zápase Joshua. "Před zápasem jsem měl trenky a boty bílé a teď jsou růžové. Je prací rozhodčího, aby umožnil boxerovi přežít den," dodal olympijský vítěz z Londýna 2012 poté, co velká část diváků dávala najevo svou nespokojenost s ukončením zápasu.

Slavící Anthony Joshua se svým otcem Robertem
zdroj: ČTK/AP

Menší komplikace pro Jushuu přišla ve druhém kole, když ho Takam zasáhl hlavou do nosu a krvavě ho zranil. Šestatřicetiletý Kamerunec měl zase od čtvrtého kola roztržené pravé obočí a chvíli nato byl počítán. Netrvalo dlouho a Joshua mu roztrhl i druhé obočí.

Přesto statečně ranám odolával a před 78 000 diváky se držel také fyzicky. I když se vzpíral rozhodnutí zápas předčasně ukončit, čtvrtou porážku ve 40. vystoupení v profiringu neodvrátil.

"Nechápu, proč to rozhodčí zastavil," řekl Takam, jehož jméno fanoušci skandovali. "Měl jsem na přípravu jen dvanáct dnů, takže bych chtěl odvetu. Anthony je velký šampion, chci ho," dodal poražený boxer.

V příštím roce se Joshua chystá na zisk dalších dvou mistrovských pásů, aby se stal jednotným šampionem. Rád by vyzval jak držitele titulu organizace WBO Josepha Parkera, tak šampiona WBC Deontaye Wildera.

"Do roku 2018 hledím s optimismem, protože se mi tam otevírají skvělé možnosti. Chci oba ty pásy, ať už bude první Wilder, nebo Parker," řekl očekávaný vládce těžké váhy Joshua.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy