Následuje
SP Německo

Konečný zahájí novou cestu za titulem, v ringu ho čeká "ramenáč" Achour

Praha - Profesionální boxer Lukáš Konečný se po pěti měsících představí v ringu. Česká jednička se v Magdeburku utká s Francouzem Karimem Achourem a ve hře bude titul mistra Evropy organizace WBO ve střední váze. Čtyřiatřicetiletý ústecký boxer tak přestupuje do vyšší váhové kategorie. Přímý přenos z galavečeru sledujte živě od 20:30 na ČT sport a našem webu. Komentovat budou Michal Dusík a Ondřej Pála.

Boxer Lukáš Konečný
zdroj: AP autor: Efrem Lukatsky

"Teď už je to definitivní. Pod 70 kilogramů budu mít jedině nemocný nebo ve stáří," uvedl Konečný na svém webu profiboxing.cz. "Slibujeme si od toho, že za naprosto ideální situace bych ještě do konce roku mohl boxovat o titul mistra světa. Ale teď se musím hlavně soustředit na Achoura. Musím vyhrát, jinak balím kufry," podotkl Konečný.

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa má na kontě mezi profesionály 52 zápasů, z nichž tři prohrál. Naposledy nestačil v říjnu na Zaurbeka Bajsangurova z Ruska v souboji o pás mistra světa WBO v lehké střední váze. Další prohra by pro něj znamenala zřejmě konec kariéry. "Už na něj myslím pár let. Zatím se držím, ale jak jsem avizoval už dříve, prohra v této fázi kariéry se téměř zákonitě musí rovnat konci velké kariéry," přiznal Konečný.

V souboji s Achourem, který má za sebou 19 zápasů s bilancí 14 výher, tří remíz a dvou porážek, bude Konečný favoritem. "Viděl jsem některé jeho zápasy na videu, ale podrobně jsem ho nestudoval. Nebude to ale žádná sranda, je to bijec. Musím využít svých zkušeností," uvedl k soupeři, který je o osm let mladší. "Musím boxovat svůj styl, ale přemýšlet u toho. Snažit se chodit do stran, prostě boxovat chytře," doplnil.

Komentátor ČT Michal Dusík o zápasu Konečného:

Je skvělé, že Lukáš se nenechal otrávit problematickou porážkou v souboji o světový titul s Bajsangurovem a neukončil svou skvělou profesionální kariéru. Naopak! Posunul se o jednu váhu výš, což ho trochu zbaví předzápasového trápení s dietou a shazováním a přijal novou výzvu. Proti Karimu Achourovi začne další postupnou cestu, na jejímž vrcholu by měl být nový souboj o velký světový pás.

Zápas se uskuteční v osmitisícové GETEC Areně v Magdeburku, kde sídlí Konečného stáj SES Ulfa Steinfortha. "Budu tady boxovat po neuvěřitelných sedmi letech. Vůbec jsem si neuvědomoval, že jsem tu tak dlouho nezápasil. Rozhodně je to pro mě velmi příjemné, budou mi tu fandit i místní, což je dobře, protože večer je vyprodaný a z Čech se sem moc lidí nedostane," řekl Konečný, kterému bude přímo v aréně fandit manželka i dcery.

Michal Dusík představuje Karima Achoura:

Karim Achour je 26letý Francouz alžírského původu, který má na svém kontě 19 zápasů, z toho je 14 výher (3 KO), 3 porážky (0 KO) a 2 remízy. Zatím nemá žádnou zkušenost se soubojem na 12 kol a poprvé bude bojovat o titul mistra Evropy, zatím největším úspěchem Achoura je výhra v souboji proti Mothmorovi, ve kterém získal v lednu francouzský titul. Achour není žádný čahoun, ale pořádný ramenáč, není to knockoutér, ale spíš rváček a pro Lukáše možná trochu podobný soupeř jako Salim Larbi, kterého Lukáš knockoutoval loni v Brně.

Galavečer, jehož vrcholem bude souboj o titul mistra světa WBO v super střední váze mezi Robertem Stieglitzem a Arthurem Abrahamem, odstartuje v sobotu v 17:30. Konečný by se v ringu měl představit o tři hodiny později.

Před Konečného zápasem v Magdeburgu
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy