Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Konečný na světový titul nedosáhl, kariéru zakončil prohrou na body

Washington – Lukáš Konečný prohrál zápas o titul profesionálního mistra světa v boxu ve střední váze organizace WBO s Peterem Quillinem z USA 0:3 na body. Pětatřicetiletý Konečný předvedl v posledním duelu v kariéře solidní výkon, o pět let mladší Američan měl ale souboj pod kontrolou od prvního kola a překvapení nepřipustil.

Lukáš Konečný zkouší útočit v posledním utkání kariéry proti Peterovi Quillinovi
zdroj: ČTK/AP autor: Luis M. Alvarez

"Byl lepší. Myslím si ale, že jsem zaboxoval hezky. Ale prohrál jsem zaslouženě," uvedl Konečný pro web profiboxing.cz. "Mohl jsem více riskovat. Kdyby to bylo před pěti lety, tak bych boxoval jinak, ale byl to poslední zápas a já ho chtěl odboxovat na body. Neříkám, že jsem to nezkoušel, to není pravda, párkrát jsem to zkusil, ale prostě jsem si to hlavně hlídal z obrany," zhodnotil zápas.

Konečný vstoupil do svého 55. zápasu mezi profesionály opatrně, od prvního kola se soustředil zejména na pozornou obranu v dvojitém krytu. Vysoce favorizovaný Quillin se sice do útoku příliš netlačil, ale zápas měl pod kontrolou. První přesnější údery brněnský rodák předvedl ve třetím kole, Američanem se mu ale otřást nepovedlo.

Krev z obočí a nosu

Quillin tak postupně mířil za obhajobou titulu, jeho údery byly přesnější a Konečnému ani nepomáhalo, že se po celý zápas vytrvale snažil za soupeřem v ringu "chodit". Tvrdě zasáhnout se mu jej podařilo až v 9. kole, přesný pravý hák však mezi profesionály ještě neporažený Američan ustál.

Již v 7. kole se navíc na obličeji Konečného objevila krev. Přestože se k nosu později přidalo natržené pravé obočí, na zápas to nemělo vliv.

Datum a místo narození: 19. července 1978, Brno

Výška a váha: 174 cm, 72 kg

Největší úspěchy: amatéři – bronz na MS 1997 (Budapešť) a 1999 (Houston); účastník OH 2000 v Sydney (vyřazen v 1. kole); profesionálové – prozatímní mistr světa WBO v lehké střední váze (duben–říjen 2012), mistr Evropy WBO ve střední váze

Rodina: ženatý, manželka Jaromíra, dcery Anna, Jaromíra a Barbora

Ostatní: k boxu ho v devíti letech přivedl jeho otec Milan, sám závodní boxer; Konečný junior boxoval za SKP Ústí nad Labem, jako první Čech hostoval v německé bundeslize; mezi amatéry absolvoval přes 230 zápasů, z toho kolem 200 vítězných; profesionální smlouvu podepsal s německou stájí SES Boxing v květnu 2001, debut v ringu si odbyl o měsíc později; během profesionální kariéry vybojoval šest různých pásů, ze čtyř duelů o titul mistra světa jednou vyhrál a v dubnu 2012 se jako první český boxer stal prozatímním profesionálním světovým šampionem; mezi profesionály má bilanci 50 výher (z toho 23 KO) a pěti porážek; jako své záliby uvádí historii, bowling, paintball, squash a lyžování

Konečný se nakonec stal teprve druhým soupeřem, který s Quillinem vydržel v ringu všech 12 kol, k úspěchu mu to ale nepomohlo. Někdejší dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa se nedostal ani k výraznému náporu v závěru. "Zkusil jsem to, ale neriskoval jsem. Nerozbaloval jsem to. A pak už jsem věděl, jak to dopadne," řekl Konečný, který prohrál na body jednoznačně. Dva rozhodčí duel ohodnotili poměrem 119:109, třetí 120:108.

Rozlučka se ctí

Člen německé stáje SES manažera Ulfa Steinfortha už před zápasem ohlásil, že ve Washingtonu ukončí kariéru. Po prohře je navíc prakticky jisté, že Konečný nedostane lukrativní nabídku, která by mohla jeho rozhodnutí změnit. S profesionálním boxem se loučí s bilancí 50 výher proti pěti porážkám.

"Jednou to přijít muselo a myslím si, že jsem se rozloučil opravdu dobře," dodal dojatý Konečný. Potěšilo ho, že ani v jednom zápase neskončil na zemi a nebyl počítán. Všechny prohry si připsal ve velkých titulových zápase na body.

Výkon Konečného ocenil i Quillin. "Byl to těžký soupeř. Byl připraven bojovat a to je to, co fanoušci chtějí vidět. Snažil jsem se ho knockoutovat, ale nepodařilo se mi to," řekl Quillin, který si připsal 31. výhru v profiringu. Dvaadvacet soubojů ukončil před limitem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy