Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Kličko ocenil postoj sportu proti Rusku: Nemám nic proti ruským sportovcům, ale reprezentují režim

Po invazi Rusů se Vladimir Kličko připojil k aktivním zálohám. V rozhovoru pro Sky Sports bývalý profesionální mistr světa v těžké váze a olympijský vítěz v boxu mimo jiné ocenil postoj sportovních organizací, které kvůli útoku na Ukrajinu vyloučily ruské a běloruské reprezentanty ze soutěží.

Vladimir Kličko
zdroj: facebook.com/Klitschko

"Jsem pyšný na to, jak se sportovní svět spojil a všichni stojí na stejné straně – Mezinárodní olympijský výbor, FIFA, UEFA, formule 1," řekl pětačtyřicetiletý Kličko.

"Nemám nic proti ruským sportovcům, ale reprezentují režim, a to je spojuje s touhle válkou. Proto je zákaz nutný, dokud válka neskončí. Je potřeba, aby i sportovní svět ukázal, že s touhle válkou nesouhlasí," dodal.

Do armády narukoval i jeho bratr Vitalij, rovněž bývalý mistr světa a nyní starosta Kyjeva. "Pro Ukrajince je to velmi těžká doba," uvedl Vladimir.

"Nikdy by mě nenapadlo, že zažiju válku. Slyšíte a vidíte výbuchy, zničená auta, domy, je to hrozný pohled. Ale nikdy jsem nebyl na Ukrajinu a její lid víc pyšný. Všichni bojujeme jeden za druhého," dodal.

Kromě Kličků se k obraně Ukrajiny připojila i řada dalších bývalých i aktivních sportovců. K dobrovolnickému regimentu v Kyjevě narukoval profesionální boxer Oleksandr Usyk, k zálohám se připojili někdejší tenista Sergej Stachovskij nebo mistr světa v biatlonu Dmytro Pidručnyj.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články