Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Inter Milán - Bayer 04 Leverkusen

Kličko je dál králem těžké váhy, Leapai ho v ringu dlouho nezdržel

Oberhausen - Vladimir Kličko se ani příliš nezapotil a s přehledem obhájil tituly mistra světa v těžké váze. Australana Alexe Leapaie knokautoval v pátém kole a připsal si 62. vítězství z 65 zápasů v profesionálním ringu. Osmatřicetiletý Kličko prodloužil svou nadvládu v těžké váze, v níž drží mistrovské pásy organizací WBA, IBF, WBO a IBO. Zároveň snadno uhájil letitou neporazitelnost. Naposledy neuspěl před deseti lety v souboji s Američanem Lamonem Brewsterem v Las Vegas. 

Vladimir Kličko
zdroj: ČT/AP

O čtyři roky mladší Leapai, který se donedávna živil jako řidič nákladního auta, ukrajinského favorita příliš nepotrápil. Už v prvním kole se o 15 centimetrů menší Australan ocitl na zemi a dál schytával od Klička ránu za ranou, které přitom většinou nebyly nijak tvrdé.

V pátém kole šel rodák ze Samoy opět k zemi. Pokusil se ještě pokračovat, ale vzápětí se na podlahu ringu vrátil a rozhodčí utkání ukončil. "Nebylo to snadné, myšlenkami jsem byl na Ukrajině. To, co se teď děje v mé vlasti, zaměstnává celý svět," řekl vítěz.

Pro Klička, který boxoval již 25. zápas o titul mistra světa, to bylo 52. vítězství k.o. v kariéře. Po zápase mu aplaudovalo 12 tisíc diváků v hale i jeho bratr Vitalij, který přijel z Kyjeva, kde se v posledních měsících angažuje v politickém boji na Ukrajině. Kvůli tomu ukončil kariéru a dal tím všanc titul mistra světa organizace WBC, který by jeho sourozenec rád získal zpět do rodiny.

O uvolněný pás se 10. května v Los Angeles utkají Kanaďan Bermane Stiverne a Američan Chris Arreola. Vítěz zápasu by pak měl nastoupit k sjednocovacímu duelu proti Vladimiru Kličkovi. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy