Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká pardubická 2024

"Jen další den v práci." Joshua vyhrál letos i potřetí, v Rijádu porazil Wallina

Bývalý profesionální mistr světa v těžké váze Brit Anthony Joshua vyhrál i třetí letošní zápas. Den před Štědrým dnem porazil v Rijádu švédského boxera Otto Wallina technickým k.o. po pátém kole. V souboji, který u ringu sledoval i hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo, nešlo o žádný titul.

Anthony Joshua
zdroj: Reuters

Po dvou porážkách s Ukrajincem Oleksandrem Usykem o mistrovské tituly v letech 2021 a 2022 nenašel Joshua v zápasech se soupeři méně zvučných jmen přemožitele. Odmítl však, že by sobotní vítězství znamenalo, že je zpět na výsluní.

"Otta respektuji. Během celé přípravy jsem říkal, že ho nesmím podcenit, protože si zaslouží respekt. Ale návrat to není. Jen další den v práci," uvedl čtyřiatřicetiletý britský boxer. Olympijský vítěz z Londýna v minulosti porazil Wallina už dvakrát, ještě když byli amatéry.

O překvapení se v Rijádu postaral Novozélanďan Joseph Parker, který zvítězil na body nad bývalým šampionem těžké váhy Američanem Deontayem Wilderem. Právě s ním měl Joshua absolvovat další zápas, o kterém se už dlouho mluvilo.

"Prohrál. No a co? Vrátí se. Jsem si jistý, že všichni pořád chtějí ten zápas vidět," uvedl Joshua, který si vylepšil bilanci na 27 vítězství a tři porážky. Podle promotéra Eddieho Hearna bude Joshua příště boxovat nejspíš s Chorvatem Filipem Hrgovičem o uvolněný pás organizace IBF.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články