Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je na čase obhájit svou korunu, prohlásil Joshua a postaví se Usykovi

Organizace WBO jej vyzvala k obhajobě a ta dostala obrysy. Anthony Joshua bude obhajovat tituly mistra světa těžké váhy proti Oleksandru Usykovi 25. září na fotbalovém stadionu Tottenhamu Hotspur. Jednatřicetiletý Brit dostal nařízenou obhajobu proti povinnému vyzyvateli Usykovi z Ukrajiny od WBO, přičemž vlastní také pásy šampiona IBF a WBA.

Anthony Joshua
zdroj: ČTK/PA/Nick Potts

O tři roky starší Usyk má stejně jako Joshua zlatou olympijskou medaili z her v Londýně 2012; Joshua tehdy dominoval v supertěžké váze, Usyk v těžké.

"Je na čase obhájit svou korunu," řekl Joshua. "Jsme dva olympijští vítězové, kteří se probojovali až na vrchol a nikdy se nevyhnuli žádné výzvě. Stadion je to nádherný, atmosféra bude elektrizující," dodal před duelem, který by podle promotéra měl sledovat plný stadion pro téměř 63 tisíc lidí.

Původně se měl Joshua utkat v dlouho očekávaném sjednocovacím duelu s krajanem Tysonem Furym. Jenže mistr světa organizace WBC Fury musí nejprve nastoupit proti Američanovi Deontayi Wilderovi. Boxovat by měli 9. října v Las Vegas.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy