Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Fury ve Wembley složil Whytea, uhájil pás WBC a odchází neporažen

Britský boxer Tyson Fury knokautoval v titulovém zápase v londýnském Wembley v 6. kole krajana Dilliana Whytea a uhájil mistrovský pás organizace WBC v těžké váze. Třiatřicetiletý šampion zaznamenal 32. vítězství v profesionálním ringu, z něhož odchází neporažen. Před duelem avizoval, že tento duel bude jeho poslední.

Tyson Fury knokautuje Dilliana Whytea
zdroj: Reuters autor: Andrew Couldridge

Před duelem totiž avizoval, že souboj s Whytem bude jeho poslední. "Slíbil jsem své úžasné ženě Paris, že po tomhle souboji bude konec. A myslel jsem to vážně," prohlásil Fury.

Jeho manželka nicméně naznačila, že nemuselo jít o poslední zápas. "Chci, aby skončil. Už nemusí nikomu nic dokazovat. Jedině kdyby došlo na sjednocovací zápas. To je jediný důvod, proč by se do ringu vrátil," prohlásila.

Fury poslal Whytea na zem před 94 tisíci diváků pravým zvedákem na bradu. O rok starší vyzyvatel se sice zvedl, nebyl ale zjevně schopen pokračovat, a rozhodčí zápas ukončil.

"Dillian je válečník a věřím, že jednou bude mistrem světa. Je silný jako býk a má srdce lva. Ale dneska narazil na jednoho z nejlepších boxerů v historii těžké váhy. A bohužel pro Dilliana jsem to byl já," dodal Fury.

Populární "Cikánský král" Fury zaznamenal ve 33. duelu 32. vítězství, z toho 23 k.o. Nevyhrál pouze první ze tří duelů s Američanem Deontayem Wilderem v prosinci 2018, který skončil remízou. Whyte utrpěl třetí porážku při 28 výhrách (19 k.o.).

Původně Fury usiloval o takzvaný sjednocovací souboj s krajanem Anthonym Joshuou, jenže ten o zbylé pásy hlavních organizací WBA, IBF a WBO loni v září přišel po porážce od ukrajinského vyzyvatele Alexandra Usyka.

Souboj s Whytem byl o 41 milionů dolarů, Fury dostal ze štědré odměny 80 procent.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články