Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Fury se vzdal titulů mistra světa WBO a WBA, přišel i o profesionální licenci

Londýn - Britský boxer Tyson Fury se s okamžitou platností vzdal titulů mistra světa v těžké váze organizací WBO a WBA a hodlá se soustředit výhradně na řešení osobních problémů a závislostí. Z rozhodnutí britské kontrolní komise pro box navíc Fury dočasně přišel i o profesionální licenci. O uvolněné mistrovské pásy by se nyní mohli utkat Kličko a další britský boxer Anthony Joshua, jenž má nyní v držení titul IBF. Oba tábory už o souboji jednají a dohoda je blízko.

Tyson Fury
zdroj: ČTK/PA autor: Richard Sellers

"Mám pocit, že je to jedině fér a správné pro dobro boxu udržet tyto tituly živé a umožnit dalším uchazečům bojovat o uvolněné pásy, které jsem získal a držel jako neporažený mistr světa těžké váhy," uvedl Fury. "Přeju svým následovníkům to nejlepší. Já mám před sebou v životě novou obrovskou výzvu, kterou jistě, stejně jako v duelu s Kličkem, zvládnu," dodal.

Osmadvacetiletý Fury tak dobrovolně uvolnil trůn, který obsadil po loňském vítězství na body nad tehdejším šampionem Vladimirem Kličkem. Od listopadového souboje ale neboxoval a plánovanou odvetu s Ukrajincem dvakrát odložil.

Souboj Kličko - Fury
zdroj: ČTK/AP

"Získal jsem tituly v ringu a věřím, že bych o ně měl v ringu také přijít. Teď ale nejsem schopen je obhajovat, a proto jsem učinil těžké a emotivní rozhodnutí oficiálně je uvolnit," řekl kontroverzní boxer, jenž navíc předběžně přišel i o profesionální licenci.

Po zrušení druhého říjnového termínu se Fury minulý týden přiznal, že kvůli depresím užíval kokain a holdoval alkoholu.  Už dříve vyšlo najevo, že měl vloni v únoru pozitivní dopingový test na steroidy, jejichž užití ale popírá.

Jeho případem se proto začala zabývat domácí kontrolní komise dohlížející na profesionální box, která se rozhodla pozastavit Furymu platnost licence až do skončení vyšetřování všech kauz.

V loňském duelu v Düsseldorfu s ukrajinským šampionem získal Fury vedle titulů WBA a WBO i pás méně významné organizace IBO. Vybojoval tehdy i pás IBF, který mu ale už byl odebrán, protože nenastoupil k povinné obhajobě.

Také osud jeho dalších titulů byl v posledních dnech značně nejistý. WBO tento týden oznámila, že pokud Fury své chování do 17. října přesvědčivě nevysvětlí, o pás přijde.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články