Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Další návrat Mayweathera. Na Silvestra se utká s japonským kickboxerem

Už jednou se ze sportovního důchodu vrátil, aby vydělal obrovské peníze, a nyní americký boxer Floyd Mayweather chystá comeback číslo dvě. Jednačtyřicetiletá superstar se 31. prosince utká v japonské Saitamě s domácím dvacetiletým kickboxerem Tenšinem Nasukawou. Bude to Američanův první duel od loňského srpna, ale zatím ještě nebylo dohodnuto, podle jakých pravidel a za jakých finančních podmínek se bude bojovat.

Floyd Mayweather
zdroj: ČTK/AP autor: John Locher

Ani předchozím Mayweatherovým soupeřem nebyl specialista na pěstní souboj. Ve štědře dotovaném boxerském duelu tehdy porazil šampiona ve smíšených bojových uměních (MMA) Ira Conora McGregora. Nejlépe placený sportovec světa Mayweather se tehdy vrátil do ringu rok a půl po ohlášeném konci kariéry, nyní připravuje další comeback.

Jako boxer má na kontě 50 zápasů a všechny vítězné. Také je všechny absolvoval v USA, nyní ho tedy čeká zahraniční premiéra a patrně také debut v odlišné variantě bojového umění.

"Vždycky jsem chtěl zkusit něco nového, předvést své umění i mimo USA a zažít mimořádný souboj. A chci nabídnout lidem to, co chtějí. Krev, pot a slzy," řekl v Tokiu Mayweather.

Jeho soupeř soutěží v kickboxu i MMA a po čtyřech zápasech je neporažen. Mayweatherův skalp ho láká. "Dosud ho nikdo neporazil a já bych chtěl být tím, kdo se takto zapíše do historie," řekl Nasukawa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články