Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Další bitva o titul WBC. Wilder má šanci na reparát, Fury ho na tiskovce urážel

Klasicky výstřední a hodně expresivní projev na tiskovce zvolil Brit Tyson Fury, soupeř Američan Deontay Wilder zůstal klidnější. V noci na neděli se potřetí utkají o titul v těžké váze profesionální boxerské organizace WBC. Mistrovský pás má v držení od loňského února Fury, který tehdy Wildera sesadil z trůnu přesvědčivým vítězstvím před limitem. Jejich první duel v prosinci 1998 skončil kontroverzní remízou.

Deontay Wilder a Tyson Fury
zdroj: Reuters autor: Andrew Couldridge

V sobotní očekávané bitvě v Las Vegas se oba rivalové představí v soutěžním ringu poprvé od minulého vzájemného duelu před dvaceti měsíci. Pětatřicetiletý Wilder tehdejší zaslouženou porážku těžce nesl, špatný výkon vysvětloval například tím, že měl příliš těžký extravagantní kostým, v němž nastupoval do ringu a který ho unavil. Nebo obvinil Furyho, že si "vylepšil" rukavice.

O dva roky mladší Brit Wilderovi na předzápasové tiskové konferenci při tradičně sebevědomém vystoupení řekl, že se prostě jen neumí smířit s tím, že jeho kariéra je u konce. "Obelháváš sám sebe a já tě knokautuju. Udělej si radost a skonči to," prohlásil mimo jiné Fury a v několikaminutovém projevu a slovní přestřelce zahrnul výrazně klidněji působícího soupeře urážkami. "Po tomhle zápase budeš zase pracovat v rychlém občerstvení, jak to bylo na začátku tvojí kariéry," řekl. Pořadatelé pak raději upustili od tradičního pózování z očí do očí před kamerami.

V profesionálním ringu dosud neporažený Fury půjde do zápasu s bilancí 30 vítězství a jedné remízy. Pro Wildera znamenal loňský neúspěch první porážku ve 44. duelu v kariéře. Fury původně nechtěl ke třetímu vzájemnému utkání nastoupit. Pomýšlel hlavně na sjednocovací duel o absolutního krále těžké váhy s krajanem Anthonym Joshuou, který byl majitelem zbylých mistrovských pásů hlavních organizací WBA, IBF a WBO.

Povinnost boxovat s Wilderem o obhajobu nařídil Furymu rozhodčí soud v USA v květnu, nicméně na léto naplánovaný zápas byl odložen na říjen kvůli Britovu pozitivnímu testu na koronavirus. Joshua mezitím rovněž musel nastoupit k povinné obhajobě a po zářijové porážce od ukrajinského vyzyvatele Alexandera Usyka o tituly přišel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články