Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijská Atlanta - hry, výhry, prohry

Česká boxerská asociace byla vyloučena z IBA. Už dřív ale vstoupila do nové asociace

Česká boxerská asociace (ČBA) byla o víkendu oficiálně vyloučena z Mezinárodní boxerské asociace (IBA), již dříve ale vstoupila do nově vzniklé světové organizace World Boxing. Společně s českými funkcionáři byli z IBA, kterou vede kontroverzní Rus Umar Kremljov, vyloučeni i představitelé německého a nizozemského amatérského boxu.

Ilustrační foto
zdroj: ČT24

"Česká boxerská asociace jde olympijskou cestou. Cestou, kterou IBA opustila. Jsme nově členem světové boxerské organizace World Boxing, kde všichni pracují na tom, aby box zůstal olympijským sportem," uvedl prezident ČBA Marek Šimák s poukazem na skutečnost, že Mezinárodní olympijský výbor (MOV) letos v červnu kvůli nedotaženým reformám vyloučil IBA ze svých řad.

MOV kvůli problémům v oblastech řízení, financí, rozhodování a etiky odebral asociaci pořádání olympijského turnaje v Tokiu a stejně jako v případě Paříže 2024 řídil kvalifikační turnaje pro OH sám. Pro Hry 2028 v Los Angeles přitom zatím box oficiálně nefiguruje v programu.

"Box (vznikem organizace World Boxing) udělal zásadní krok k záchraně své historické existence. Být olympijským sportem je vedle prestiže zásadní při získávání finančních prostředků od státu, především pro rozvoj naší mládeže," podotkl Šimák.

Je přesvědčen, že vyloučení z IBA český box nepoškodí. "Náš box v žádném případě nekončí, naopak. Otevírá se před námi spolupráce s mezinárodními partnery, kteří ctí olympijskou chartu a ideály fair play, se kterými se nám box jako olympijský sport zachovat podaří," řekl šéf českého amatérského boxu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články