Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Bytyqi v Kladně obhájila světový titul, Mexičanku Arrazolaovou porazila na body

Boxerka Fabiana Bytyqi obhájila titul mistryně světa organizace WBC v lehké atomové váhové kategorii. Anu Arrazolaovou z Mexika porazila na galavačeru v Kladně 3:0 na body. Třiadvacetiletá česká jednička udržela i v šestnáctém zápase neporazitelnost.

Fabiana Bytyqi
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Bytyqi nastoupila podruhé za sebou proti mexické soupeřce, oproti dubnovému souboji s Maríou Soledad Vargasovou ale boxovala lépe a taktičtěji. Podle dvou ze tří bodových rozhodčích sice její výhra nebyla výrazná, velké drama se ale nekonalo.

"Bylo to náročné, máme za sebou celých deset kol a Mexičanky jsou tvrdé soupeřky, což se o nich ví. Ustála jsem to ale, takže dobré," řekla Bytyqi, jejíž předešlý zápas v Ústí nad Labem skončil nerozhodně.

"Byla jsem na mexický styl mnohem lépe připravená a snad poprvé jsem boxovala s odstupem," uvedla boxerka s kosovskými kořeny.

Arrazolaová je o 16 let starší a mnohem zkušenější, dnes absolvovala už 45. zápas. Navíc v minulosti boxovala o tituly organizací WBC, WBO, WBA a IBF.

"Žádné krizové momenty tam ale nebyly. Je pravda, že jsem se s tím trošičku prala a všechno mi nevycházelo tak, jak jsme s trenérem chtěli, ale na vítězství to stačilo," řekla svěřenkyně Lukáše Konečného.

V druhém titulovém zápase večera porazil Marek Andrýsek jednoznačně 3:0 na body Stanislava Eschnera a získal pás českého šampiona v superstřední váhové kategorii.

Rychlou výhru v prvním kole si připsal v duelu těžké váhy Tomáš Šálek, který bez problémů porazil Sebastiana Hladuna z Polska.

Před limitem zvítězil i domácí Karel Hořejšek, úřadující český mistr amatérů i profesionálů v kategorii do 81 kg knokautoval ve 2. kole Josefa Obešla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy