Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Bytyqi přišla o pás. V Berlíně titul mistryně světa vybojovala Rupprechtová

Česká profesionální boxerská jednička Fabiana Bytyqi prohrála v Berlíně 0:3 na body s domácí Tinou Rupprechtovou. Osmadvacetiletá boxerka s kosovskými kořeny si ve 23. zápase připsala první porážku, a tak přišla o pás mistryně světa v lehké minimuší váhové kategorii do 46,2 kilogramů organizace WBC, který držela od roku 2018.

Je nám líto, video expirovalo.
Bytyqi prohrála boj o titul mistryně světa

"Dnes byla Tina lepší," uznala Bytyqi bezprostředně po duelu v ringu. "Byla to pro mě velká zkušenost. Věřím, že dojde k odvetě, na kterou se musím lépe připravit. Doufám, že se ještě jednou utkáme," řekla svěřenkyně trenéra Lukáše Konečného.

O tři roky starší Rupprechtová je bývalou šampionkou WBC ve vyšší váhové kategorii do 48 kg. Loni v březnu v USA nestačila na domácí Seniesu Estradaovou ve sjednocovacím zápase o tituly organizací WBC a WBA, což byla její premiérová porážka mezi profesionálkami.

V berlínské Verti Music Hall byla Rupprechtová od začátku aktivnější, Bytyqi se od čtvrtého kola musela vypořádat s lehkým krvácením z nosu. Na nižší soupeřku, která ještě často snižovala své těžiště, se české boxerce nedařilo najít recept. V závěru se sice snažila zvýšit aktivitu, německá rohovnice ale zápas bezpečně dovedla do vítězného konce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články