Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Bude mít těžká váha konečně jednoho krále? Fury s Usykem se mají utkat ve sjednocovacím souboji v Rijádu

Zástupci profesionálních boxerů Tysona Furyho a Oleksandra Usyka podepsali smlouvu o historickém sjednocovacím souboji o mistra světa v těžké váze. Duel se má uskutečnit v Rijádu, další detaily včetně data zatím nejsou známa.

Oleksandr Usyk
zdroj: Reuters autor: Kacper Pempel

"Mám radost, že je ten zápas konečně podepsaný. Tohle je největší souboj, který se v našem sportu může konat," řekl BBC Furyho promotér Frank Warren. "Nemůžu uvěřit, že se to děje, ale je to tak," dodal Usykův promotér Alexander Krassjuk.

Pětatřicetiletý Brit Fury je šampionem organizace WBC, o rok starší Ukrajinec Usyk má mistrovské pásy WBA, WBO a IBF.

Vítěz duelu bude korunován prvním absolutním mistrem světa v těžké váze v éře čtyř pásů. Posledním absolutním šampionem byl Brit Lennox Lewis, jenž v roce 1999 získal pásy organizací WBC, WBA a IBF.

Fury od příchodu k profesionálům v roce 2008 vyhrál 33 zápasů a jednou remizoval. V Rijádu ho 28. října čeká netitulový zápas proti hvězdě MMA Francisi Ngannouovi. "Už před tím nemůžeš utíkat jako králík, Usyku, dostaneš to," napsal Fury na instagramu.

Usyk zvítězil v profesionálním ringu ve všech 21 duelech. V srpnu uhájil své tituly proti Britovi Danielu Duboisovi.

O sjednocujícím souboji mezi Furym a Usykem se mluví delší dobu. Zápas se měl uskutečnit už letos v dubnu ve Wembley, ale zhruba měsíc předtím promotéři oznámili, že se nedohodli na podmínkách.

Historický duel bude součástí takzvané "Riyadh Season", festivalu, jenž se v saúdskoarabské metropoli koná každou zimu od roku 2019. Loni v srpnu porazil v saúdskoarabské Džiddě Usyk britského vyzyvatele Anthonyho Joshuu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články