Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Boxerskou noc v Praze ozdobí hvězdný host, přijede Američan Mayweather

Praha ‒ Jeden z nejlepších profesionálních boxerů posledních let Floyd Mayweather bude hvězdným hostem akce Box Live Praha, která se uskuteční v hale Královka. Devětatřicetiletý Američan, jenž patří mezi nejbohatší sportovce světa, ukončil aktivní kariéru v roce 2015. Mayweather přiletí se svým čtyřicetičlenným týmem do české metropole 11. března a v Praze stráví 24 hodin.

Floyd Mayweather
zdroj: ČTK/AP autor: John Locher

Mayweather předloni porazil v ostře sledovaném duelu Filipínce Mannyho Pacquiaa a poté své tituly obhájil proti krajanovi Andremu Bertovi. K jubilejnímu padesátému duelu do ringu však mezi profesionály neporažený boxer už nenastoupil.

"Bylo to hodně náročné, spousta probdělých nocí, ale jsem šťastný, že se nám vše povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Jde o důkaz, že to myslíme s restartem českého boxu smrtelně vážně," uvedl šéf České unie boxu profesionálů Miloš Veselý.

Velkou zásluhu na Mayweatherově příjezdu má i manažer a mezinárodní boxerský agent Benny Blanko, jenž úzce spolupracuje s německou stájí SES Boxing Ulfa Steinfortha.

"Floyd je velká boxerská hvězda, jeden z nejlepších boxerů všech dob, který získal 15 titulů v pěti kategoriích. I po skončení aktivní kariéry je to celosvětová celebrita," podotkl Blanko.

Floyd Mayweather
zdroj: Reuters

Kompletní program zámořské hvězdy organizátoři teprve dolaďují. Jisté je, že se objeví v ringu při hlavním zápase. "Uvidíme, jakou bude mít náladu a co vše bude chtít ukázat," řekl Blanko.

Kolik účast Mayweathera na galavečeru pořadatele stála, nesmí oficiálně zveřejnit. "Peníze ale nejsou to hlavní. Přiletí sem i proto, že chce navštívit Prahu, poznat lidi a vidět box," řekl Blanko. "Výsledek je důležitější než finanční částka," doplnil jej Veselý.

Mayweather se tak stane po Miku Tysonovi a Sugar Ray Leonardovi dalším hvězdným boxerem, který do Prahy přicestuje. Jeho cesta je součástí celoevropské jeho vlastní "Tour Neporaženého".

"Floyd Mayweather je globální značka, byl nejbohatším sportovcem světa. S ohledem na to, že byl ještě nedávno aktivním sportovcem a že se stále řeší jeho případný návrat s Conorem McGregorem, je to myslím ještě větší událost, než když dorazil do Česka Mike Tyson," řekl bývalý mistr světa Lukáš Konečný.

Hlavním zápasem galavečera Box Live bude souboj Štěpána Horvátha s Němcem Arthurem Hermannem a ve hře bude evropský pás šampiona organizace WBO v lehké střední váhové kategorii.

O stejné tituly by se měly utkat i Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková. Obě sice drží i pásy juniorských mistryň světa, ty by však tentokrát neměly obhajovat.

"Myslím, že se právě přepisuje historie českého boxu a já mohu být u toho. To je sen každého, potkat takovou osobnost tváří v tvář," podotkl Horváth, jemuž by podle Blanka případná výhra a dobrý výkon mohly dokonce otevřít i cestu k zápasům v Americe.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy