Následuje
V šachu

Boxer Pála Chisoru nezdolal, prohrál ve třetím kole

Londýn – Ondřej Pála na mezinárodní tituly organizací WBO a WBA v těžké váze nedosáhl. Český profesionální boxer v Londýně prohrál s domácím Dereckem Chisorou ve 3. kole po technickém K.O. Ringový rozhodčí souboj trochu nečekaně ukončil poté, co český boxer inkasoval několik úderů, ale viditelně otřesený nebyl.

Souboj Ondřeje Pály s Dereckem Chisorou
zdroj: ČTK/PA/ autor: Clive Gee

Devětadvacetiletý Pála tak opouštěl ring po životním zápase s pocitem křivdy. Až do předčasného konce nebyl horší. Už v prvním kole dokázal Chisoru jednou tvrdě zasáhnout, což se mu podařilo i ve druhém. Také kontroverzní Brit předvedl několik solidních úderů, žádnou převahu si ale nevytvořil. "Nechci, aby to vypadalo, že brečím, udělal jsem tam nějaké chyby, na druhou stranu si myslím, že takto otevřený konec zápasu si žádný bojovník nezaslouží," řekl Pála

Ondřej Pála:

"Jednoznačně jsme se shodli (s trenérem Krivoručkem a manažerem Soukupem), že prostě chceme odvetu. Chceme, aby to mělo správný konec. Odveta by slušela mně i divákům."

Ve třetím kole se Chisorovi podařilo Pálu trefit, ten se následně otočil k provazům, dostal další úder zezadu do hlavy a rozhodčí následně souboj okamžitě k překvapení českého boxera i řady fanoušků ukončil. Chisora si připsal 19. výhru z 23 zápasů mezi profesionály, Pála ve 36. duelu počtvrté prohrál.

"Několikrát mě zasáhl slušnými údery, ale neublížil mi," prohlásil Chisora, jenž na začátku poslední minuty třetího dějství trefil Pálu tvrdými ranami na bradu. Český boxer se v rohu otočil k Chisorovi zády a po úderech zezadu dánský sudí duel ukončil. Do konce kola zbývalo 31 sekund.

"Chci velkého soupeře, někoho, kdo mě může pořádně prověřit. To je teď mým dalším úkolem. Chci další zápasy a další vítězství," dodal Brit, jehož cílem je utkat se s některým z bratrů Kličkových. Loni v Mnichově prohrál se starším Vitalijem.

Letos vyhrál Chisora všechny čtyři zápasy, do kterých nastoupil. Sobotní duel byl ale podle všeho ukončen předčasně, na což poukazovala některá britská média i nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný. "Ondra měl podle mého problémy. Odešel kondičně. Tohle je Anglie, tam se s tím nepářou. Prostě vidí šanci ukončit zápas, tak to udělají a následně to obhajují tím, že chránili boxera. Což je sice pravda, ale na druhou stranu až další vteřiny by ukázaly, zda má pravdu. Bylo to jednoznačně předčasné," uvedl Konečný.

V Copper Box Areně se představil i Štěpán Horváth, který v duelu superstřední váhové kategorie prohrál s domácím Frankem Buglionim K.O. v 8. kole. Vítěz získal pás pro evropského šampiona organizace WBO.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy