Volejbalový magazín

Fernstädtová se v Königssee vrátila do první desítky

Anna Fernstädtová napravila dojem z minulého víkendu v Innsbrucku, kde skončila až dvacátá a zaznamenala nejhorší výsledek v sezoně. V Königssee česká reprezentantka skončila na osmém místě se ztrátou 1,17 sekundy na vítěznou Tinu Hermannovou.

První jízda Fernstädtové v Königssee

V německém ledovém korytu slavily dvojnásobný úspěch domácí reprezentantky. V rekordu dráhy zvítězila mistryně světa Tina Hermannová o 18 setin před vedoucí ženou Světového poháru Jacqueline Löllingovou. Třetí skončila Ruska Jelena Nikitinová. Fernstädtová ztratila na vítězku v součtu dvou jízd 1,17 sekundy.

Třiadvacetiletá česká reprezentantka v novém roce nedosáhla na umístění v desítce ve Winterbergu (11.), La Plagne (13.) ani před týdnem v Innsbrucku, kde skončila až dvacátá. I přes výsledkový posun zůstaly její slabinou starty. V první jízdě v Königsee zaznamenala mezi 24 závodnicemi předposlední čas, z dvaceti finálových účastnic byla nejhorší.

Samotné jízdy se jí ale povedly a osmé místo držela už po prvním kole. "Obě jízdy byly celkem dobré po technické stránce, s tím jsem spokojená, bohužel se na výsledku projevují moje horší starty. S těmi být spokojená nemůžu. Celkově ale osmé místo beru, pořád je to po dvou sedmých místech z Lake Placid moje třetí nejlepší umístění v sezoně," prohlásila Fernstädtová.

V průběžném pořadí Světového poháru zůstala dvojnásobná juniorská mistryně světa a čtvrtá žena z loňského MS devátá.

SP v jízdě na skeletonu v Königssee (Německo):

Ženy: 1. Hermannová 1:42,79 (51,55+51,24), 2. Löllingová (obě Něm.) -0,18 (51,64+51,33), 3. Nikitinová (Rus.) -0,41 (51,61+51,59), ...8. Fernstädtová (ČR) -1,17 (52,04+51,92).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Löllingová 1262, 2. Flocková (Rak.) 1214, 3. Hermannová 1194, ...9. Fernstädtová 820.