Archiv D: 5x trenér

V domácím ledovém korytu slaví vítězství Friedrich. Čtyřbob řízený Dvořákem skončil devátý

Domácí souboj dvou těžkých vah viděli diváci na tradičním podniku Světového poháru v německém Königssee. Z prvního místa se radoval čtyřbob Francesca Fridericha, který si ve druhém kole polepšil a zajel celkově o 10 setin sekundy rychleji než krajan Johannes Lochner. Dominik Dvořák se svou posádkou obsadil deváté místo v prvním kole a ve druhém stejnou pozici udržel. Pošesté ze sedmi závodů této sezony se prosadil do nejlepší desítky.

Čtyřbob pilota Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/DPA/Elmar Kremser/ autor: SVEN SIMON

Po mimořádně vyrovnaném prvním kole dělilo Dvořáka od vedoucího Němce Johannese Lochnera dokonce jen 25 setin. V druhé jízdě mělo české kvarteto pomalejší čas, ale deváté místo udrželo.

Dvořák s Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem skončili v SP třikrát na sedmém místě: dvakrát ve Winterbergu a před týdnem v Innsbrucku. Dvakrát byli desátí, v průběžném pořadí jim před závěrečným závodem ve Svatém Mořici dál patří sedmé místo.

Jízda Dvořákova čtyřbobu ve 2. kole v Königssee

Olympijský vítěz a mistr světa Friedrich v druhém kole smazal čtyři setiny ztráty na Lochnera a v lednu prohrál v součtu s dvojboby jediný z osmi závodů SP.

SP v jízdě na bobech v Königssee (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Friedrich, C. Bauer, Grothkopp, Schüller) 1:37,03 (48,59+48,44), 2. Německo (Lochner, Hertel, Weber, F. Bauer) -0,10 (48,55+48,58), 3. Kanada (Kripps, Sommer, Coakwell, Stones) -0,26 (48,63+48,66), ...9. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -0,68 (48,80+48,91).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Friedrich 1502, 2. Lochner 1449, 3. Kripps 1378, ...7. Dvořák 1072.