Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kripps opět na trati v Lake Placid nenašel přemožitele. Čechy uspokojilo desáté místo

Kanaďan Justin Kripps dokázal minulou sezonu svoji družinu dovézt v Lake Placid na prvním místě. Ani v letošních dvou závodech nebyl nikdo rychlejší, druhý Němec Johannes Lochner zaostal o tři desetiny. Češi pod vedením Dominika Dvořáka se lehce zlepšili, druhá jízda je ve vyrovnaném pořadí posunula na desáté místo.

Kanadský čtyřbob si v Lake Placid plácá se svým realizačním týmem
zdroj: ČTK/AP autor: Pennink Hans

Závodníci se probudili do opravdu zimního rána. Po včerejším teplém dni klesla teplota pod bod mrazu, sněžilo a foukal silný vítr, který tvořil na trati drobné návěje. Také teplota ledu poklesla ze včerejšího bodu mrazu na minus tři stupně.

Justin Kripps se svými kumpány sice nejrychleji neodstartoval, když zaznamenal až čtvrtý čas, ale trať zase projel nejčistěji. V pořadí hned pod ním se nacházela dvojice německých vlčáků. Francesco Friedrich se dokázal vyvarovat včerejších zaváhání a ztratil desetinu. Tým Johannese Lochnera, ač po dojezdu láteřil, ztratil jen 16 setin sekundy, což ho kvalifikovalo do hry o výhru.

Češi nebyli na startu tak bleskoví jako v minulých jízdách. Dominik Dvořák zvládl bob opět znovu dobře ukočírovat skrz nejzákeřnější šikanu. Výsledkem byla půlsekundová ztráta na Krippse a 11. místo, přičemž časy jezdců na 10. až 15. místě dělila jen desetina.

České kvarteto se ve své poslední jízdě sice zhoršilo na startu, na němž bylo o zhruba desetinu pomalejší než při včerejších jízdách. Na trati se ale Dvořák neustále zlepšoval a zajel o tři setiny lepší čas než v prvním kole. Přeskočil tak Němce Hagera, a tak i Dominik Suchý, Jan Šindelář a Jakub Nosek oplývali spokojeností.

Velmi dobrou jízdu předvedl Johannes Lochner, jehož posádka se časem vešla pod 5 sekund a zaznamenala nejrychlejší start víkendu. Francesco Friedrich na jeho čas těsně nestačil a prohrál souboj rivalů o tři setiny sekundy. O výhře Justina Krippse poté v jejím průběhu nebylo téměř pochyb, protože i v druhém kole zaznamenal nejrychlejší čas víkendu.

Dalším dějištěm Světového poháru bobistů a skeletonistů bude na počátku ledna německý Winterberg.

SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,45 (54,82+54,63), 2. Německo (Lochner, F. Bauer, Weber, Rasp) -0,30 (54,98+54,77), 3. Německo (Friedrich, C. Bauer, Grothkopp, Margis) -0,33 (54,92+54,86), ...10. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,16 (55,32+55,29).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Kripps 450, 2. Lochner 402, 3. Kibermanis (Lot.) 402, ...12. Dvořák 272.


Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy