Ve Winterbergu triumfovala Bosová, Fernstädtová byla sedmnáctá. Dukurs zvítězil o setinu sekundy

Po krátké pauze se v německém Winterbergu opět roztočil kolotoč Světového poháru ve skeletonu. V mužském závodě vyhrál o pouhou setinu sekundy Lotyš Martins Dukurs před Němcem Axelem Jungkem, třetí byl Alexander Treťjakov z Ruska. Mezi ženami se radovala Nizozemka Kimberley Bosová, Anna Fernstädtová obsadila sedmnáctou příčku.

Fernstädtová figurovala po první jízdě na 16. místě, po druhém kole si o příčku pohoršila, přestože zajela lepší čas. Právě na zdejší neoblíbené dráze zaznamenala česká reprezentantka nejhorší výsledek sezony, při první zastávce SP ve Winterbergu začátkem prosince byla dvacátá. Pak sice v Altenbergu vybojovala osmé místo, nejlepší v sezoně, rok 2021 ale uzavřela na Silvestra 18. místem v Siguldě.

"Výsledek nebyl moc dobrý, ale dneska jsem docela spokojená. Cítila jsem se konečně zase dobře v jízdě. Konečně, ten pocit jsem už dlouho neměla," řekla v nahrávce pro média pětadvacetiletá skeletonistka, jež se nyní přesune do Švýcarska. "Těším se na to, bude to poslední závod před olympiádou. Doufám, že tam ještě něco zjistíme, dobré informace na olympiádu. Pak jedu do Šumperka na tréninky," dodala Fernstädtová.

Bosová vedla už po 1. kole a druhé vítězství v sezoně uhájila před Jacqueline Löllingovou z Německa a Ruskou Jelenou Nikitinovou i po finále, v němž měla až devátý čas. V průběžném pořadí vede týden před koncem SP o 68 bodů před Nikitinovou, která se posunula na druhou příčku. Fernstädtová, pátá žena celkového pořadí SP z minulé sezony, zůstala šestnáctá.

SP v jízdě na skeletonu ve Winterbergu (Německo):

Muži: 1. M. Dukurs (Lot.) 56,36, 2. Jungk (Něm.) -0,01, 3. Treťjakov (Rus.) -0,05. První kolo bylo kvůli sněhu na dráze zrušeno.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. M. Dukurs 1398 b., 2. Jungk 1359, 3. Grotheer (Něm.) 1347.

Ženy: 1. Bosová (Niz.) 1:56,04 (57,88+58,16), 2. Löllingová (Něm.) -0,24 (58,37+57,91), 3. Nikitinová (Rus.) -0,43 (58,53+57,94), ..17. Fernstädtová (ČR) -1,54 (59,04+58,54).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Bosová 1390, 2. Nikitinová 1322, 3. Hermannová (Něm.) 1292, ...16. Fernstädtová 732.