Paralympijský magazín

V Altenbergu vládl čtyřbobům překvapivě Hall, Dvořákova posádka byla sedmá

Na technicky náročné dráze v německém Altenbergu před slušnou návštěvou českých fanoušků se dařilo českému čtyřbobu pilota Dominika Dvořáka. Ten tu ve Světovém poháru zajel sedmé místo, což je nejlepší výsledek za poslední dva roky. Druhý český čtyřbob pilota Adama Dobeše byl mezi dvanácti posádkami předposlední.

Druhé jízdy českých čtyřbobů v Altenbergu

Zvítězil Brad Hall z Velké Británie, jenž si pro druhé vítězství v sezoně i kariéře dojel s náskokem devíti setin před Christophem Haferem. Třetí příčku obsadil se ztrátou 26 setin další německý pilot Johannes Lochner.

Až čtvrtý skončil obhájce celkového prvenství Francesco Friedrich a poprvé od února 2020, kdy byl pátý ve Svatém Mořici, se ve čtyřbobech nevešel na stupně vítězů. Během úspěšné série lídr průběžného pořadí seriálu čtrnáctkrát zvítězil a jen dvakrát byl druhý, v posledních týdnech ale laboruje se svalovým zraněním.

Dvořák s posádkou Ondřej Hrazdil, Michal Dobeš a Dominik Záleský byl o 1,92 sekundy pomalejší než Hall. Českého pilota, který vynechal úvodní tři závody seriálu v zámoří a zapojil se do něj osmým místem minulý týden ve Winterbergu, dělilo od třetího Lochnera 1,66 sekundy.

Dvořák měl do závodu k dispozici posádku, která jezdí s Adamem Dobešem. "Byla to dohoda na tenhle víkend. Já mu půjčil lepší dvojbob i brzdaře na závod dvojbobů a on mi na oplátku půjčil lepší brzdaře na čtyřbob," řekl v nahrávce pro média.

Sedmá příčka byla pro Dvořáka nejlepším umístěním od ledna 2020, kdy na stejném místě skončil v Innsbrucku. V Rakousku také zaznamenal dosavadní maximum ve Světovém poháru v kariéře, kterým je páté místo z ledna 2019.

"Myslím, že na to, že jsme jeli s posádkou od Adama Dobeše, to dopadlo dobře. A na to, že jsme v tomhle složení jeli poprvé, tak jsme předvedli i dobré starty. To je skvělé," přidal třicetiletý český reprezentant.

SP v jízdě na bobech v Altenbergu (Německo) - čtyřboby:

1. Británie (Hall, Lawrence, Gulliver, Cackett) 1:48,22 (54,17+54,05), 2. Německo (Hafer, Sommer, Schneider, Korona) -0,09 (54,24+54,07), 3. Německo (Lochner, Bruckert, Fleischhauer, Rasp) -0,26 (54,29+54,19), ...7. Česko (Dvořák, M. Dobeš, Záleský, Hrazdil) -1,92 (55,19+54,95), 11. Česko (A. Dobeš, Svoboda, Havelka, Kopřiva) -3,61 (55,99+55,84).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Friedrich 1077, 2. Hall 1062, 3. Lochner 978, ...11. A. Dobeš 368, 12. Dvořák 328.