Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

V Altenbergu kraloval Friedrich, Dvořákův čtyřbob dojel šestnáctý

Závod Světového poháru bobistů v německém Altenbergu ovládl německý čtyřbob pilotovaný Francescem Friedrichem. Čeští reprezentanti v čele s Dominikem Dvořákem zajeli v součtu dvou jízd šestnáctý nejrychlejší čas. 

Česká posádka na MS v Altenbergu
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Dvořák si v sobotu ve dvojbobech povedeným výkonem dojel pro nejlepší výsledek v sezoně, v posledním letošním závodě na to ale s posádkou ve složení Jan Šindelář, Dominik Záleský a Jakub Nosek nenavázali.

"Jeli jsme v poskládaném složení, protože na olympiádě chceme nejlepší výsledek a zkoušíme různé varianty," řekl v nahrávce pro média Dvořák. "Se Zálesim jsme byli bohužel asi třináct kilo pod váhou, což je prostě moc," dodal.

Češi zaznamenali se ztrátou 1,51 sekundy na Friedricha druhý nejhorší výsledek v dosavadních šesti závodech olympijské sezony. Hůř na tom byli pouze minulý týden ve Winterbergu, kde skončili na 19. příčce.

Mistr světa, olympijský vítěz a úřadující šampion Světového poháru Friedrich spolu s dvojboby ovládl i desátý závod v ročníku. Tentokrát vyhrál s náskokem tří desetin před Kanaďanem Justinem Krippsem, třetí byl Rostislav Gajtjukevič z Ruska.

Bobisty nyní čeká dvoutýdenní pauza, po které bude Světový pohár pokračovat o prvním novoročním víkendu dvěma závody dvojbobů v lotyšské Siguldě. Češi si ho však moc neužijí.

"Volno máme jen v pondělí, které já strávím v autě, protože pojedu do Zlína nechat polepit boby. Pak by měly částečně vypadat jak na olympiádě," uvedl devětadvacetiletý Dvořák.

Přes Vánoce se budou reprezentanti připravovat v Praze a poté zamíří do Lotyšska. "Odjíždíme 26. prosince, protože 27. už musíme být v Siguldě na testech na covid a 28. prosince už začínají tréninky," dodal.

SP v jízdě na bobech v Altenbergu (Německo) - čtyřboby:

1. Německo (Friedrich, Margis, Grothkopp, Schüller) 1:48,88 (54,37+54,51), 2. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) -0,28 (54,50+54,66), 3. Rusko (Gajtjukevič, Mordasov, Travkin, Laptěv) -0,35 (54,74+54,49), ...16. ČR (Dvořák, Šindelář, Záleský, Nosek) -1,51 (55,16+55,23).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Friedrich 1350 b., 2. Kripps 1162, 3. Maier (Rak.) 1154, ...13. Dvořák 650.


Je nám líto, video expirovalo.
Jízda českých bobistů v Altenbergu - 1. kolo

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články