Světový pohár v bobech v Iglsu vyhrál Lotyš Melbardis, Češi skončili ve druhé desítce

Igls (Rakousko) ‒ Světový pohár v jízdě na bobech pokračoval závodem v rakouském Iglsu, kde byla na programu jízda čtyřbobů. Nejrychlejší posádkou byla lotyšská sestava vedená Oskarsem Melbardisem, která zvítězila o pouhých pět setin před Švýcary Rica Petera. Lepší z české dvojice byl Jan Vrba, který dojel na čtrnáctém místě, Dominik Dvořák byl 19.

Závod čtyřbobů v Iglsu ovládla posádka Melbardise

Oba české čtyřboby se probojovaly do druhého kola, když Vrba skončil průběžně desátý a Dvořák uzavřel postupovou dvacítku. Ve druhém kole se však Vrbovi nepodařilo udržet nadějný výsledek a v celkové listině se propadl na 14. příčku se ztrátou 53 setin sekundy na prvního Melbardise. Dvořák si o jedno místo polepšil, ale za vítězem zaostal o 83 setin.

Vedoucí muž seriálu, Němec Johannes Lochner, byl po prvním kole diskvalifikován a přišel o průběžné vedení. Na čele ho tak vystřídal Alexandr Kasjanov, který dojel v Iglsu až jako devátý.

Světový pohár ve čtyřbobech bude pokračovat v německém Königssee 25. a 26. února.