Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
100. Cena prezidenta republiky

Skvělá sezona se špatným koncem. Bobisté po neúspěchu na MS řeší Dvořákova záda i nože pro čtyřbob

Čeští bobisté mají za sebou skvělou sezonu se špatným koncem. Ve dvojbobech obsadili v celkovém pořadí Světového poháru historické třetí místo, ale na světovém šampionátu propadli. Před začátkem olympijské přípravy bude pilot Dominik Dvořák řešit problém s vyhřezlou ploténkou a tým, jak zrychlit čtyřbob.

Český čtyřbob v čele s pilotem Dominikem Dvořákem
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Sezona byla padesát na padesát," řekl polský trenér českých bobistů Dawid Kupczyk. "První část sezony byla super, ale vrchol sezony - mistrovství světa - se nepovedl. Jdeme dál, pořád se zlepšujeme."

Ve dvojbobech se pilot Dvořák se svými brzdaři Dominikem Suchým, Janem Šindelářem či Jakubem Noskem, kteří se v posádce střídali, dvakrát dostal v závodech na čtvrté místo a jednou byl pátý.

Celkové třetí místo vybojovali Češi i proto, že absolvovali celou sezonu. "Je super, že se nám to povedlo. To je velká paráda," uvedl Dvořák.

Na šampionátu v Altenbergu česká posádka ale zůstala daleko za očekáváním až ve druhé desítce ve dvojbobech i čtyřbobech.

"To se nám úplně nepovedlo. Budeme nad tím dost přemýšlet a budeme to brát jako školu," řekl Dvořák.

"První diskuse, které jsme o šampionátu vedli, se nedají publikovat," smál se Šindelář. "Teď si dáme volno a pak to v klidu probereme."

Je nám líto, video expirovalo.
Bobisté budou před OH ladit starty, dráhu znají jen z videa

Češi sice zvládli celou sezonu, ale především Dvořáka omezovaly vleklé problémy se zády. Vyhřezlá ploténka tlačí na nerv a bolest vystřeluje do levé nohy.

"Mám domluvený zákrok, který by měl pomoci vrátit záda do původního stavu. Budu muset na zádech pracovat a cvičit víc než doteď, aby to bylo v pohodě," řekl.

Byť sezona sotva skončila, už se všichni těší na přípravu. "Až se zavřu do posilovny a budu dřít. Už se na to třesu. A pak se těším, až zase budu jezdit," prohlásil Suchý. "Proto boby děláme. Baví nás posilovna i sprintování," doplnil Dvořák.

Pokusí se také vyladit své stroje. Nový dvojbob sviští rychle, ale čtyřbob už tolik ne. "Musíme ho vylepšit a sehnat čtyřkové nože," plánují, že podobně jako s dvojbobem využijí u nožů spolupráce s firmou z Varnsdorfu.

Velkou neznámou je zatím olympijské ledové koryto. Testování i přípravné závody odkládá koronavirus.

"Mám video z pohledu pilota od federace. Koukal jsem na něj asi už stokrát, ale ve finále je potřeba dráhu cítit a vidět zblízka. U videa nejde odhadnout, jak se má kde řídit. Jsem na to zvědavý, vypadá hodně technicky," řekl Dvořák.

Bobisté tak doufají, že se v říjnu konečně dostanou na měsíc do Pekingu. Čtrnáct dnů by se tam mělo na olympijské dráze testovat a poté jsou v plánu závody.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy