Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Sáňkařky Čežíková a Jansová se postaraly o druhý nejlepší výsledek historie, v Altenbergu byly osmé

Sáňkařky Anna Čežíková a Lucie Jansová obsadily na mistrovství světa v Altenbergu osmé místo v závodě dvojic. Pro český sáňkařský sport se v individuálních disciplínách postaraly o první umístění v desítce po 33 letech. Po první jízdě v německém středisku byly mladé Češky jedenácté, osmý nejlepší čas druhého kola znamenal posun.

Sáňkařka Anna Čežíková
zdroj: REUTERS autor: THOMAS PETER

České reprezentantky v součtu zaostaly o 1,461 sekundy za vítězkami, kterými se staly Rakušanky Selina Egleová a Lara Michaela Kippová, byť ani v jedné jízdě nebyly nejrychlejší.

Soutěž ženských dvojic je mladá disciplína a na MS je v programu teprve od roku 2022. V Altenbergu bylo na startu patnáct párů, stejně jako v pátečním sprintu, v němž Čežíková s Jansovou skončily jedenácté.

V první desítce na MS se v individuálních disciplínách naposledy umístili Jan Bakala s Jiřím Krausem, kteří v roce 1991 ve Winterbergu skončili v závodě dvojic právě desátí. Lepší výsledek než Čežíková s Jansovou naposledy zajeli v roce 1979 Jindřich Zeman s Vladimírem Reslem, kteří v Königsee skončili sedmí.

Olympionička Čežíková s Jansovou v této sezoně pronikly do první desítky dvakrát i ve Světovém poháru. V prosinci skončily deváté ve Whistleru v klasickém závodě a v Lake Placid ve sprintu. V předchozím ročníku obsadily dokonce sedmé místo v Altenbergu, tehdy ale bylo na startu jen 11 posádek.

Závod mužských dvojic na MS skončil dokonce dvojnásobným rakouským triumfem, zvítězili Juri Gatt s Riccardem Schöpfem před Thomasem Steuem a Wolfgangem Kindlem. Jednotlivcům vládl Max Langenhan, který vrátil německé velmoci titul po pěti letech. Ženský závod je na programu v neděli, stejně jako štafety.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články