Lochner předčil Friedricha a slaví ve dvojbobech. Dvořák skončil ve Sv. Mořici až patnáctý

Vítězstvím v dějišti dvojích olympijských her ve Svatém Mořici se prezentoval v mužských dvojbobech Němec Johannes Lochner, který předčil konkurenta Francesca Friedricha, jenž si podmanil předchozí čtyři závody. Dominik Dvořák s Jakubem Noskem skončili až na 15. místě.

Dvojbob Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/AP autor: Hanns Pennink

Lochner s Weberem zvládli výborně první jízdu a prolomili hranici minuty a sedmi sekund, díky čemuž vytvořili rekord dráhy. Olympijský vítěz a mistr světa Friedrich už ztrátu nedohnal a v součtu ztratil 21 setin.

Se dvěma druhými místy a čtyřmi prvenstvími ale Friedrich suverénně vede SP, který pro dvojboby vyvrcholí za dva týdny v Siguldě. Poslední závod bude zároveň mistrovstvím Evropy.

Dvořák ve druhé jízdě hned po startu pozdě zareagoval před první zatáčkou a Češi nabrali velkou ztrátu. Jejich čas byl až osmnáctý, proto si v součtu o tři příčky pohoršili. Horší než patnáctý byl český dvojbob jen v půlce prosince v Lake Placid (16.).

Jízda Dvořákova dvojbobu v 1. kole ve Sv. Mořici

V neděli vyvrcholí ve Svatém Mořici Světový pohár pro čtyřboby (vysílá exkluzivně web ctsport.cz). V březnu pak sezonu završí mistrovství světa v Altenbergu.

Mezi ženami triumfovala Američanka Kaillie Humphriesová, která porazila druhou Němku Jamankaovou o šestnáct setin sekundy a zvýšila vedení ve Světovém poháru.

SP v jízdě na bobech ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Dvojboby: 1. Lochner, Weber 2:14,19 (1:06,81+1:07,38), 2. Friedrich, Schüller (všichni Něm.) -0,21 (1:07,14+1:07,26), 3. Kibermanis, Miknis (Lot.) -0,28 (1:07,18+1:07,29), ...15. Dvořák, Nosek (ČR) -2,10 (1:07,90+1:08,39).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Friedrich 1320, 2. Kripps (Kan.) 1066, 3. Kibermanis 1028, ...8. Dvořák 792.