Kuriózní závod skeletonistů měl hned tři vítěze, Fernstädtová obsadila v Innsbrucku šestnácté místo

Závody ve skeletonu bývají těsné, v rakouském Innsbrucku od sebe však vítězné závodníky nedokázala rozlišit ani časomíra. Diváci tak viděli hned tři vítěze, které od sebe nedělila ani setina vteřiny. Společné zlato slaví Christopher Grotheer, Wen-čchiang Keng a Matt Weston. Česká reprezentantka Anna Fernstädtová skončila v ženském závodě šestnáctá, vyhrála lídryně Světového poháru Ruska Jelena Nikitinová.

Fernstädtová, jež v pohárovém seriálu obhajuje páté místo a je trojnásobnou juniorskou světovou šampionkou, se opět se startovními časy v obou jízdách pohybovala na chvostu výsledkové listiny. V prvním kole z toho zajela sedmnáctý čas a ve druhém přes mírně pomalejší jízdu patnáctý. Pražská rodačka, jež se těsně před startem sezony potýkala se zraněním po nehodě v tréninku, za vítězkou zaostala v součtu obou kol o 1,43 sekundy.

"Jízdy byly v pohodě," řekla Fernstädtová nespokojeným hlasem. "První start se mi úplně nepovedl, druhej trošku líp... Byl sníh, takže to bylo trošku divný," poukázala na ztížené podmínky. Zranění už ji nelimitovalo. "Noha byla už v pohodě. Celý týden jsme trénovali, v neděli ještě opatrně, ale od pondělka bylo všechno v pohodě," dodala.

Při opětovném triumfu čtyřnásobné mistryně Evropy Nikitinové zopakovala druhé místo z minulého týdne Kimberley Bosová z Nizozemska. Třetí skončila Italka Valentina Margagliová.

Za závod mužů byly uděleny tři zlaté medaile. Po prvním kole vedl Weston o setinu před čínským soupeřem a o sedm před Grotheerem, po finálové jízdě ale nastala vzácná shoda. Keng Wen-čchiang se stal premiérovým čínským vítězem ve skeletonovém SP, Weston vyhrál jako první Brit po více než dvanácti letech a úřadující dvojnásobný mistr světa Grotheer navázal na bronz z minulého týdne a po druhém triumfu v SP v kariéře se ujal vedení v průběžném pořadí.

SP v jízdě na skeletonu v Innsbrucku (Rakousko):

Muži: 1. Weston (Brit.) 1:46,04 (53,09+52,95), Wen-čchiang Keng (Čína) 1:46,04 (53,10+52,94) a Grotheer (Něm.) 1:46,04 (53,16+52,88).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Grotheer 425 b., 2. Treťjakov (Rus.) 377, 3. Jungk (Něm.) 376.

Ženy: 1. Nikitinová (Rus.) 1:47,83 (53,80+54,03), 2. Bosová (Niz.) -0,20 (54,03+54,00), 3. Margagliová (It.) -0,45 (54,30+53,98), ...16. Fernstädtová (ČR) - 1,43 (54,59+54,67).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Nikitinová 450, 2. Bosová 420, 3. Margagliová 384, ...15. Fernstädtová 208.