Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká cena primátora hl. m. Prahy

Kibermanis porazil Friedricha ve Svatém Mořici. Dvořákův čtyřbob byl dvacátý

Světový pohár v jízdě na bobech pokračoval ve Svatém Mořici. Dopolední závody dvojbobů žen ovládly Němky, které kompletně obsadily stupně vítězů. Vyhrála dvojice Kim Kalickiová a Lisa Buckwitzová. V mužském čtyřbobu triumfoval Lotyš Oskars Kibermanis, který jako první v sezoně porazil Francesca Friedricha rozdílem 16 setin sekudy. Lotyši se zároveň stali v závěrečném závodě mistry Evropy. Češi v improvizovaném složení Dominik Dvořák, Michal Dobeš, Ondřej Hrazdil a Jáchym Procházka obsadili 20. místo.

Český tým se musel opět vyrovnat s následky koronaviru, kvůli kterému vynechal předchozí dva závody. Češi sice postoupili do druhého kola, v něm však obsadili poslední, dvacáté místo se ztrátou 1,98 sekundy na Kibermanise. "Dvacáté místo prostě není to, co bychom chtěli," řekl Dvořák.

"Takže spokojenost to úplně není, ale za těch okolností, jak to teď dva tři týdny skládáme, tak si myslím, že je to ještě docela dobré," přidal Dvořák, který se čtyřbobem obsadil ve Svatém Mořici také 14. místo v mistrovství Evropy.

"Určitě to mělo být top ten," prohlásil Dvořák. "Ale musíme to brát pozitivně, byly to zkušenosti pro kluky z Evropského poháru a taky že jsme to za těch podmínek vůbec jeli," prohlásil devětadvacetiletý pilot.

Kibermanis vyhrál s náskokem 16 setin před Friedrichem a připravil mu první porážku ve čtyřbobech po 11 závodech a od předloňského února.

Mistr světa a olympijský šampion měl však už od minulého týdne jistý triumf v celkovém pořadí Světového poháru, které ovládl potřetí za sebou. Friedrich triumfoval také ve dvojbobech, kde si připsal rovněž třetí vítězství v řadě a celkově čtvrté. V sezoně v obou kategoriích nevyhrál jen dva závody.

Závěrečné závody SP a mistrovství Evropy v jízdě na bobech ve Svatém Mořici (Švýcarsko) - čtyřboby:

1. Lotyšsko (Kibermanis, Springs, Miknis, Nemme) 2:909,38 (1:04,69+1:04,69), 2. Německo (Friedrich, Grothkopp, Rödiger, Schüller) -0,16 (1:04,88+1:04,66), 3. Rusko (Gajtjukevič, Mordasov, Travkin, Laptěv) -0,28 (1:04,84+1:04,82), ...20. (v ME 14.) ČR (Dvořák, M. Dobeš, Hrazdil, Procházka) -1,98 (1:05,47+1:05,89).

Konečné pořadí SP (po 8 závodech): 1. Friedrich 1785 b., 2. Kripps (Kan.) 1530, 3. Gajtjukevič 1480, ...17. Dvořák 718.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články