ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Friedrich si v ledovém korytě spravil chuť, v Siguldě vyhrál závod SP dvojbobů

V sobotu skončila po 21 závodech jeho vítězná série, ale v neděli byl Němec Francesco Friedrich v závodu Světového poháru opět nejrychlejší. Za jeho dvojbobem se v lotyšské Siguldě umístili Britové s pilotem Bradem Hallem. Český tým ve složení Dominik Dvořák, Jan Šindelář nemohl kvůli nákaze koronavirem startovat.

Vítězná jízda Friedrichova dvojbobu na SP v Siguldě

Úřadující olympijský šampion Friedrich, mistr světa a vítěz SP zajel po sobotním dvanáctém místě dvě nejrychlejší jízdy. V součtu časů vyhrál o šest setin před britskou posádkou Hall, Nick Gleeson, třetí skončili Lotyši Oskars Kibermanis a Matiss Miknis.

Pro Dvořáka znamenal nulový bodový zisk v Siguldě pád v průběžném pořadí z patnácté na dvacátou pozici.

V programu elitního seriálu už jsou pouze dva závody ve Winterbergu a Svatém Mořici v nadcházejících dvou víkendech, po nichž se uzavře kvalifikační období pro účast na olympijských hrách v Pekingu.

SP v jízdě na bobech v Siguldě (Lotyšsko):

1. Friedrich, Margis (Něm.) 1:39,16 (49,46+49,70), 2. Hall, Gleeson (Brit.) -0,06 (49,52+49,70), 3. KIbermanis, Miknis (Lot.) -0,55 (49,83+49,88).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Friedrich 1253, 2. Gajtjukevič (Rus.) 1137, 3. Kripps (Kan.) 1120, ...20. Dvořák (ČR) 424.