Sportovní zprávy

Fernstädtové v Lake Placid nevyšla druhá jízda a skončila desátá

Světový pohár ve skeletonu pokračoval v ledovém korytě zámořského Lake Placid. Mezi dvaceti ženami na startu byla i česká reprezentantka Anna Fernstädtová. Ta se po prvním kole dělila s Američankou Wesenbergovou o šesté místo, ale ve druhé jízdě udělala několik chyb a skončila desátá. Vyhrála německá reprezentantka Tina Hermannová.

Jízda Fernstädtové v 1. kole v Lake Placid

Šestadvacetiletá Fernstädtová, která zahájila sezonu čtvrtým místem ve Whistleru, figurovala po prvním kole na šesté příčce. Ve druhé jízdě ale zaznamenala až 12. nejrychlejší čas a klesla na desátou příčku. I tak si o jednu pozici vylepšila umístění z předchozího zámořského závodu v Park City.

"Pocity jsou smíšené, první závod mi vyšel, druhý ne, dneska také ne. Jedna jízda v obou závodech byla docela dobrá. Potenciál je, jen to musím dát dohromady," řekla česká skeletonistka v nahrávce pro média. Pochvalovala si nicméně starty. "Ty jsou super. Na každé dráze mám osobák. Ale dnes ve druhé jízdě jsem udělala chybu hned v jedničce," dodala.

Hermannová vyhrála před krajankou Susanne Kreherovou, juniorskou vicemistryni světa porazila o 31 setin sekundy. Třetí skončila domácí Kelly Curtisová. Fernstädtová na vítězku ztratila 1:05 sekundy.

SP v jízdě na skeletonu v Lake Placid (USA):

Muži: 1. Weston (Brit.) 1:48,16 (53,74+54,42), 2. Grotheer (Něm.) -0,16 (54,19+54,13), 3. Čung Sung-ki (Korea) -0,24 (54,11+54,29).

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Čung Sung-ki 620, 2. Grotheer 619, 3. Wyatt (Brit.) 617.

Ženy: 1. Hermannová 1:51,06 (55,47+55,59), 2. Kreherová (obě Něm.) -0,31 (55,50+55,87), 3. Curtisová (USA) -0,33 (55,79+55,60), ...10. Fernstädtová (ČR) -1,05 (55,70+56,41).

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Hermannová 611, 2. Neiseová (Něm.) 577, 3. Rahnevová (Kan.) 553, ...8. Fernstädtová 472.