Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fernstädtové se v Innsbrucku nedařilo, celkově však bere ve SP páté místo

Na fantastické druhé místo z Königssee sice skeletonistka Anna Fernstädtová nenavázala, v Innsbrucku obsadila až dvanáctou pozici, ale v celkovém hodnocení Světového poháru skončila po závěrečném závodu pátá. Čtyřiadvacetiletá pražská rodačka má za sebou nejlepší pohárovou sezonu v kariéře, loni byla při premiéře v českých barvách po přestupu z německé reprezentace devátá.

Anna Fernstädtová
zdroj: imago sportfotodienst autor: Fotostand / Wassmuth

Fernstädtová před týdnem na téměř domácí dráze v Königssee obsadila životní druhou příčku a před finále SP byla dokonce ve hře o konečnou třetí pozici. Celkově třetí závod v Innsbrucku v tomto ročníku se jí však příliš nepodařil. Po první jízdě byla desátá, ve druhé na rozdíl od většiny soupeřek nezrychlila a klesla o dvě místa.

"Dneska se mi to úplně nepovedlo. Jízdy byly v pořádku, cítila jsem se celkově docela dobře a úplně nevím, proč jsem byla tak daleko vzadu. Ještě to budeme společně vyhodnocovat," uvedla trojnásobná juniorská mistryně světa Fernstädtová.

Od elitní desítky, do níž se dosud pokaždé v sezoně vešla, ji přitom dělilo jen pět setin. Těsně se jí tak nepodařilo předstihnout v průběžném pořadí Němku Jacqueline Löllingovou, jež dala přednost přípravě na MS v Altenbergu a v Innsbrucku nestartovala. Na celkově třetí příčku se díky pátečnímu "bronzu" vyšvihla Nizozemka Kimberley Bosová.

"Pět setin od celkového třetího místa je blbé, ale nedá se nic dělat, je to sport. Ale nebylo to dnešních pět setin, mohlo to být v jiném závodu," uvedla Fernstädtová, jež za Bosovou zaostala o 12 bodů. "Je to škoda, ale myslím, že celkové páté místo v sezoně, kdy se jelo pětkrát na tratích, které mi moc nevyhovují, tedy třikrát Innsbruck, Winterberg a ještě Svatý Mořic, a jen třikrát na tratích, kde se musí při jízdě pracovat, je vlastně dobré," dodala česká reprezentantka, jež patří mezi absolutní špičku při řízení skeletonu, ale zaostává na startu.

Svůj druhý triumf ve SP potvrdila druhým místem domácí Rakušanka Janine Flocková, která ani v jednom z osmi podniků nechyběla na stupních vítězů. Závod v Innsbrucku vyhrála Ruska Jelena Nikitinová. Mužský seriál ovládl podesáté v kariéře Lotyš Martins Dukurs.

Sezona vyvrcholí za dva týdny šampionátem bobistů a skeletonistů v Altenbergu.

Závěrečný závod SP v jízdě na skeletonu v Innsbrucku:

Ženy:
1. Nikitinová (Rus.) 1:47,73 (53,80+53,93), 2. Flocková (Rak.) -0,39 (54,19+53,93), 3. Bosová (Niz.) -0,64 (54,19+54,18), ...12. Fernstädtová (ČR) -1,63 (54,67+54,69).

Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Flocková 1695 b., 2. Hermannová (Něm.) 1515, 3. Bosová 1326, 4. Löllingová (Něm.) 1321, 5. Fernstädtová 1316

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy