Cyklotoulky

Fernstädtová ve Winterbergu marně útočila na desítku, vyhrála Bosová

Chtěla mezi nejlepších deset, ale neklaplo to. Česká reprezentantka Anna Fernstädtová skončila ve čtvrtém závodě letošního ročníku Světového poháru skeletonistek patnáctá. V německém Winterbergu zvítězila loňská vítězka celého seriálu Kimberley Bosová z Nizozemska. Ta byla po první jízdě druhá za Mirele Rahnevovou z Kanady, ale nakonec ji porazila o šest setin vteřiny a bylo to její teprve třetí vítězství v závodě Světového poháru.

Jízda Anny Fernstädtové v 1. kole ve Winterbergu

Seriál se vrátil do Evropy po úvodních třech závodech v zámoří, kde Fernstädtová vstoupila do sezony čtvrtým místem v kanadském Whistleru. V prosincových závodech ve USA obsadila v Park City 11. místo a v Lake Placid desáté. Na německé dráze patřila k nejpomalejším na startu a už po první jízdě byla mezi 21 závodnicemi patnáctá. Zrychlení ve druhém kole znamenalo čtrnáctý čas, ale na posun pořadím to nestačilo.

"Špatné to nebylo, měla jsem docela dobré jízdy. Nějaké malé chybičky, nic velkého, takže škoda, že to nevyšlo. Mohlo to být noži, starty, počasí blbé... těším se na Altenberg," řekla Fernstädtová v nahrávce pro média. Přiznala, že měla před závodem problémy s cukrovkou, kterou jí lékaři diagnostikovali v minulém roce. "Trochu mě rozhodila noc, ale nechci se na to vymluvit," prohlásila.

Bronzová olympijská medailistka Bosová byla v každé jízdě druhá nejrychlejší, ale vítězka prvního kola Mirela Rahnevová z Kanady zajela na druhý pokus až pátý čas a v součtu jí chybělo šest setin ke zopakování triumfu z Park City. Třetí skončila domácí olympijská vítězka Hannah Neiseová před krajankou a vedoucí ženou SP Tinou Hermannovou.

Páté místo obsadila při debutu v sezoně Rakušanka Janine Flocková. Obhájkyně celkového druhého místa v SP startovala čtyři měsíce po operaci ploténky. O čtyři setiny sekundy uhájila pozici před domácí juniorskou vicemistryní světa Susanne Kreherovou, která nejrychlejším časem druhého kola poskočila na šesté místo až z třinácté pozice.

Závod mužů vyhrál na domácí trati olympijský vítěz Christopher Grotheer a po druhém vítězství v sezoně vede celkové pořadí.

SP v jízdě na skeletonu ve Winterbergu (Německo):

Muži: 1. Grotheer 1:54,32 (56,88+57,44), 2. Jungk (oba Něm.) -0,39 (56,88+57,83), 3. Weston (Brit.) -0,40 (57,12+57,60).

Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Grotheer 844, 2. Wyatt (Brit.) 809, 3. Jungk 754.

Ženy: 1. Bosová (Niz.) 1:57,18 (58,68+58,50), 2. Rahnevaová (Kan.) -0,06 (58,60+58,64), 3. Neiseová (Něm.) -0,16 (58,82+58,52), ...15. Fernstädtová (ČR) -1,34 (59,33+59,19).

Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Hermannová (Něm.) 803, 2. Neiseová 777, 3. Rahnevaová 763, ...7. Fernstädtová 576.