FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Fernstädtová v Innsbrucku zaznamenala nejhorší výsledek sezony

Nejhorší výkon v sezoně Světového poháru má za sebou Anna Fernstädtová. Česká skeletonistka na závodě v Innsbrucku obsadila až sedmnáctou příčku. Z výhry se radovala díky povedenému druhému kolu Nizozemka Kimberley Bosová.

Bosová díky výhře zdramatizovala boj o celkové prvenství. Na vedoucí Tinu Hermannovou z Německa, která byla až desátá, ztrácí před závěrečným závodem seriálu příští týden v Siguldě 27 bodů.

Fernstädtové vůbec nevyšla první jízda, ve které měla nejpomalejší start i nejhorší čas, a skončila na poslední 19. příčce. Ani druhé kolo se jí příliš nevydařilo, ale k posunu v pořadí jí pomohlo trápení soupeřek.

"Měla jsem dvě dobré jízdy, asi nejlepší, co jsem tady měla. Starty byly trochu těžší, protože jsem asi týden ležela a moc netrénovala. Ale tady se bohužel rozhoduje na startu," uvedla Fernstädtová.

Šestadvacetiletá Fernstädtová, jejímž nejhorším výsledkem v aktuální sezoně bylo 15. místo, ztratila na Bosovou 1,29 sekundy. V průběžném pořadí Světového poháru patří trojnásobné juniorské mistryni světa sedmé místo.

SP v jízdě na skeletonu v Innsbrucku:

Ženy: 1. Bosová (Niz.) 1:46,35 (53,48+52,87), 2. Clarkeová (USA) -0,28 (53,18+53,45), 3. Meylemansová (Belg.) -0,33 (53,37+53,31), ...17. Fernstädtová (ČR) -1,29 (53,82+53,82).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Hermannová (Něm.) 1397, 2. Bosová 1370, 3. Rahnevová (Kan.) 1339, ...7. Fernstädtová 984.