Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Fernstädtová už vyhlíží koryto, starty chce zlepšit rozběhem. Desetina by byla fajn, říká

V ledovém korytu patří mezi nejlepší skeletonistky, trojnásobnou juniorskou mistryni světa ale mezi ženskou elitou brzdí pomalé starty. Anna Fernstädtová proto udělala rázný krok a učila se znovu běhat. "Sice záleží na dráze, ale bylo by fajn, kdybych rozběh o desetinu dvě zlepšila," uvedla. 

Anna Fernstädtová
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

V rozběhu ztrácí Fernstädtová na soupeřky cenné desetiny, které sice částečně dožene v korytu, ale v součtu zaostává. "Když jsem na startu o desetinu pomalejší, tak jsem o dvě až čtyři desetiny pomalejší na dráze," povídala v pražské Stromovce, kde poprvé otestovala v areálu Olympu startovací rampu.

Angažovala tedy kondičního trenéra Josefa Andrleho, u něhož se připravuje třeba hokejista Tomáš Hertl. "Úplně špatné to nebylo, ale měla špatné řetězení pohybů. Dávala nohu na špatné místo před tělem a každým krokem se dobržďovala," uvedl Andrle.

Fernstädtová se proto snažila zesílit kotníky a srovnat při běhu nohy. "Neběhala jsem v ose a dělala jsem moc nepotřebných pohybů a ztrácela sílu," řekla sedmá žena z letošního světového šampionátu v Altenbergu a dodala, co bylo nejtěžší: "Hodně jsem bojovala s tím, že hodně přemýšlím a nemám pohyb zautomatizovaný."

Je nám líto, video expirovalo.
Skeletonistka Fernstädtová piluje starty
Je nám líto, video expirovalo.
Co musí zlepšit pro pravidelné sbírání medailí? Vysvětlovala Anna Fernstädtová

V atletických sprintech už se zlepšila. Nyní ještě potřebuje přenést energii do rozběhu z kopce, jak to bývá na startu skeletonového závodu. Zrychlit se snaží i další redukcí váhy. Loni shodila pět kilo a od konce zimy zhubla další tři.

"To jsme doladili s trenéry, abych měla ideální poměr mojí váhy s váhou skeletonu (dohromady to musí být 102 kg) a taky jak to půjde nejlíp udržet bez stresu během sezony. Teď už to musím jenom udržet," uvedla Fernstädtová před dvoutýdenní přípravou v ledovém trenažéru v Königsee.

Otázkou je, jak se opatření proti šíření koronaviru dotknou nadcházející zimy. "Dobrý je, že svěťák začne v Evropě. Nevím, jestli to bude v únoru v Americe, ale za dva týdny budeme vědět víc," řekla Fernstädtová.

Na sklonku léta už vyhlíží ježdění na ledu, dočká se začátkem října. "To už uteče. Závody budou později, ale už se aspoň bude jezdit," těšila se na návrat k jízdám stokilometrovou rychlostí hlavou napřed.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy