Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Fernstädtová skončila v Siguldě dvanáctá, mistryní Evropy je Ruska Nikitinová

Závod Světového poháru v Siguldě, který byl zároveň mistrovstvím Evropy, vyhrála suverénně Jelena Nikitinová. Ruska v prvním kole vytvořila na lotyšské dráze traťový rekord. Anna Fernstädtová obsadila 12. příčku se ztrátou 1,72 sekundy.

"Dvanácté místo beru, v tréninku mi to tady moc nešlo," uvedla Fernstädtová. "V Siguldě je krátká dráha, a když to sečtu s mými starty, tak je pro mě i s dobrými jízdami těžké vyjet si tady nějaké super umístění, protože ztrátu ze začátku nemám kde dohnat," konstatovala česká závodnice s poukazem na svoji největší slabinu.

Také v Lotyšsku za soupeřkami startovními časy zaostávala. "Ale předvedla jsem dvě konstantní jízdy, což mě těší. Také mám čím dál tím lepší pocit z toho, jak se sžívám s novými saněmi. Cítím, že moje instinkty na nich se mění, což mě těší," dodala Fernstädtová, kterou za dva týdny ještě čeká mistrovství světa v Altenbergu.

Devátým místem v SP si splnila cíl být do desítky. "Byl to pro mě první rok po pauze ve Světovém poháru. Jsem spokojená, hodně jsem se v téhle sezoně naučila, navíc jsem věkem pořád juniorka a je hezké, že jsem vyhrála juniorské mistrovství světa a byla jsem zároveň nejlepší juniorkou ve Světovém poháru," konstatovala.

"Trochu mě mrzí, že se mi aspoň jednou nepovedlo dostat se do nejlepší šestky, chyběl mi jen malý kousek," uvedla Fernstädtová, jejímž maximem bylo dvakrát sedmé místo.

Výsledek se počítal i do Světového poháru, v jehož konečném pořadí třiadvacetiletá česká reprezentantka, jež se před týdnem stala potřetí za sebou juniorskou mistryní světa, skončila devátá.

Seriál ovládla Jacqueline Löllingová, které k třetímu křišťálovému glóbu stačilo osmé místo. Německá skeletonistka navázala na triumfy z ročníků 2016/17 a 2017/18. Obhájkyně triumfu z minulé sezony Nikitinová se vítězstvím v Siguldě posunula na třetí příčku.

Výsledky SP a mistrovství Evropy v jízdě na skeletonu

Ženy: 1. Nikitinová (Rus.) 1:43,87 (51,85+52,02), 2. Gilardoniová (Švýc.) -0,34 (52,36+51,85), 3. Flocková (Rak.) -0,44 (52,29+52,02), ...12. Fernstädtová (ČR) -1,72 (52,82+52,77).

Konečné pořadí SP (po 8 závodech): 1. Löllingová (Něm.) 1632 b., 2. Flocková 1614, 3. Nikitinová 1595, ...9. Fernstädtová 1084.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy