Golf Time

Fernstädtová si druhou jízdou polepšila ve Svatém Mořici na 11. místo

Skeletonistka Anna Fernstädtová zůstala v předposledním závodě Světového poháru ve Svatém Mořici těsně za elitní desítkou, do níž se vrátila minulý týden osmým místem v Königsee. Česká reprezentantka skončila přes výbornou druhou jízdu ve Švýcarsku jedenáctá a v průběžném pořadí udržela devátou příčku. Závod ovládla Němka Tina Hermannová, která ve druhém kole pokořila hranici 70 sekund a časem 1:09,82 vytvořila nový rekord dráhy.

"Vzhledem k tomu, že jsem byla před závody celý týden nemocná a jen tak tak vylezla z postele, jsem s 11. místem spokojená. V týdnu mi nebylo vůbec dobře, vynechala jsem tréninky, před závodem jsem se skoro ani nerozcvičovala," přiznala Fernstädtová.

Třiadvacetiletou závodnici stejně jako ve většině předchozích závodů připravily o lepší umístění pomalé starty, jež měla v obou kolech nejhorší ze všech skeletonistek. "Starty nemám obecně dobré, tentokrát mi ještě navíc chyběla síla, protože jsem jen ležela," připustila.

Po úvodním kole patřilo české závodnici 14. místo, ve druhé jízdě dvojnásobná juniorská mistryně světa zrychlila na startu i na trati a polepšila si o tři pozice.

"Úplně nejvíc se mi povedla dolní část ve druhé jízdě, kde jsem si vylepšila umístění z prvního kola. Příjemně mě překvapila maximální rychlost ve druhém kole - byla jsem třetí nejrychlejší ze všech holek," radovala se Fernstädtová.

Stejně jako v Königsee zvítězila Hermannová před krajankou Jacqueline Löllingovou, třetí skončila Rakušanka Janine Flocková. Fernstädtová na vítězku ztratila v součtu 2,14 sekundy.

Světový pohár vyvrcholí za dva týdny v lotyšské Siguldě, kde se zároveň uskuteční mistrovství Evropy. Na konci února pak sezonu završí světový šampionát v Altenbergu.

SP v jízdě na skeletonu ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

1. Hermannová 2:19,87 (1:10,05+1:09,82), 2. Löllingová (obě Něm.) -0,41 (1:10,24+1:10,04), 3. Flocková (Rak.) -0,73 (1:10,25+1:10,35), ...11. Fernstädtová -2,14 (1:11,05+1:10,96).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Löllingová 1472, 2. Hermannová 1419, 3. Flocková 1414, ...9. Fernstädtová 956.