Golf Time

Fernstädtová se v Altenbergu zlepšila a brala deváté místo, znovu vyhrála Hermannová

Po prvním kole byla jedenáctá, ale druhou jízdu zajela rychleji a polepšila si. Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila v závodě Světového poháru v německém Altenbergu devátou příčku. Z prvenství se radovala domácí reprezentantka Tina Hermannová, která potvrdila dobrou formu a oslavila sedmdesátý start triumfem.

Fernstädtová ztratila 1,62 sekundy na vítěznou Hermannovou, jež ovládla i předchozí závod Světového poháru v tomto středisku minulý víkend. Hermannová také vede průběžné pořadí celé sezony. Česká závodnice byla zároveň šestá v redukovaném pořadí evropského šampionátu.

Druhá skončila Janine Flocková z Rakouska, jež zaostala o 62 setin sekundy za vítězkou, třetí dojela další Němka Susanne Kreherová o setinu za Flockovou.

"Jde to dobrým směrem, jen škoda první jízdy, kde jsem udělala chybu ve čtyřce, to bylo trochu blbé. Ale ve druhé jsem se zlepšila a jsem ráda, že to vyšlo v mistrovství Evropy do šestky," řekla Fernstädtová.

Pro šestadvacetiletou českou závodnici jde o třetí nejlepší výsledek v sezoně. Lepší umístění zaznamenala před týdnem sedmým místem v Altenbergu a v listopadu čtvrtou příčkou ve Whistleru.

V závodě mistrovství Evropy si Fernstädtová vyjela osobní maximum, když vylepšila sedmou pozici z šampionátu v roce 2021. V průběžném pořadí Světového poháru je dva závody před koncem sedmá.

SP a mistrovství Evropy v jízdě na skeletonu v Altenbergu (Německo):

Ženy: 1. Hermannová (Něm.) 1:56,52 (58,34+58,18), 2. Flocková (Rak.) -0,62 (58,51+4763), 3. Kreherová (Něm.) -0,63 (58,57+58,58), ...9. (v ME 6.) Fernstädtová (ČR) -1,62 (59,21+58,93).

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Hermannová 1253, 2. Rahnevová (Kan.) 1147, 3. Bosová (Niz.) 1145, ...7. Fernstädtová 896.