Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Fernstädtová má k medaili daleko, v pátek bude útočit ze sedmého místa

Po úspěšné sezoně ve Světovém poháru, v němž celkově obsadila pátou pozici, usiluje skeletonistka Anna Fernstädtová o co nejlepší výsledek na mistrovství světa. Na své oblíbené trati v Altenbergu má k tomu ideální předpoklad, ale cenné kovy jsou jí zatím vzdáleny. V polovině závodu je česká reprezentantka sedmá se ztrátou 81 setin na bronz a více než sekundovou na vedoucí Jacqueline Löllingovou z Německa. Přímý přenos třetího kola sledujte v pátek od 9:00 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Anna Fernstädtová
zdroj: imago sportfotodienst autor: Fotostand / Wassmuth

V obou jízdách měla čtyřiadvacetiletá pražská rodačka druhý nejpomalejší start ze všech 24 závodnic, ale na trati potvrdila své schopnosti. Jejím nejlepším výsledkem na světovém šampionátu je čtvrté místo, od kterého ji v průběžném pořadí dělí 34 setin.

"Měla jsem dobré starty, předvedla dvě dobré jízdy, při nichž jsem nedělala chyby jako v tréninku. Jen nějaké malé, takže jsem spokojená," uvedla Fernstädtová po úvodních dvou jízdách, které provázelo sněžení a mráz minus 11 stupňů Celsia.

"Celý den sněžilo, ale byla jsem tak koncentrovaná na závod, že jsem neřešila, jestli je na dráze sníh, nebo není. Ve druhém kole jsem měla štěstí, že podle protokolu připadla pauza na vymetení dráhy před mou jízdou, což určitě neuškodí," pokračovala česká skeletonistka.

"Rozestupy mezi jednotlivými závodnicemi neřeším, budu se soustředit na to samé jako dnes: tedy dva dobré starty a dvě dobré jízdy. Když se mi to povede, mohl by z toho být slušný výsledek," dodala Fernstädtová.

Mistryně světa z roku 2017 Löllingová vede o 11 setin před Ruskou Jelenou Nikitinovou. Třetí je zatím vítězka předchozích dvou světových šampionátů Němka Tina Hermannová, která usiluje celkově o čtvrtý titul.

Hned v první jízdě se rozplynuly medailové naděje favorizované Rakušance Janine Flockové. Vítězka Světového poháru po několika chybách zajela až 17. čas, po prvním dnu je patnáctá.

Mistrovství světa v jízdě na skeletonu v Altenbergu:

Ženy - po dvou jízdách: 1. Löllingová (Něm.) 1:56,74 (58,39+58,35), 2. Nikitinová (Rus.) -0,11 (58,32+58,53), 3. Hermannová (Něm.) -0,24 (58,96+58,02), ...7. Fernstädtová (ČR) -1,05 (58,90+58,89).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy