Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Fernstädtová dominovala v ledovém korytě a je opět juniorskou mistryní světa

Anna Fernstädtová obhájila titul juniorské mistryně světa. Na šampionátu v Königssee byla talentovaná skeletonistka nejrychlejší v obou soutěžních jízdách a zopakovala prvenství z loňského roku, kdy zlatou medaili vybojovala ještě v barvách Německa. Letos se postarala o historický výsledek pro Českou republiku.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová
zdroj: facebook.com/Anna Fernstädt

Po změně občanství získala dvaadvacetiletá pražská rodačka už druhou trofej po nedávném triumfu v seriálu Interkontinentálního poháru. V elitním Světovém poháru ještě nemůže v této sezoně kvůli změně příslušnosti startovat.

První velký závod pod českou vlajkou měla absolvovat na lednovém mistrovství Evropy právě v Königssee. Kvůli špatnému počasí byl ale šampionát o týden odložen a přemístěn do Iglsu, kde už Fernstädtová nemohla kvůli termínové kolizi se zámořskými závody Interkontinetálního poháru startovat. Dalším vrcholem v první sezoně v "novém" dresu pro ni bude seniorské MS na přelomu února a března v kanadském Whistleru.

Juniorské MS ovládla na své domácí trati v součtu časů s náskokem 58 setin před stejně starou Belgičankou Kim Meylemansovou, která se rovněž postarala o první medaili pro svou zemi. Třetí skončila Britka Ashleigh Pittawayová, osmnáctiletá vítězka olympijských her mládeže z roku 2016. Čtvrté místo zbylo na Julii Kanakinovou z Ruska, jež loni ve Svatém Mořici coby obhájkyně titulu z roku 2017 skončila za Fernstädtovou druhá.

Je nám líto, video expirovalo.
Fernstädtová obhájila titul juniorské mistryně světa

Mistrovství světa juniorů v jízdě na skeletonu v Königssee (Německo):

Junioři:
1. Keisinger (Něm.) 1:42,32 (51,32+51,00), ...v 1. jízdě 26. Drahoňovský (ČR) 55,70.

Juniorky:
1. Fernstädtová (ČR) 1:45,89 (53,07+52,82), 2. Meylemansová (Belg.) -0,58 (53,49+52,98), 3. Pittawayová (Brit.) -0,75 (53,53+53,11).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy