MČR v půlmaratonu

Dvořákův čtyřbob skončil v La Plagne v desítce, dál drží průběžnou sedmou příčku

Čtyřbob pilotovaný Dominikem Dvořákem skončil na Světovém poháru v La Plagne desátý a i po pěti odjetých závodech stále drží průběžné sedmé místo. Na něm zakončili Češi minulou sezonu, která byla pro Dvořáka a spol. zatím nejvydařenější. V La Plagne vyhrál německý favorit Francesco Friedrich, úřadující olympijský vítěz i mistr světa.

Český čtyřbob Dominika Dvořáka
zdroj: imago sportfotodienst autor: EIBNER/EXPA/Johann Groder

Dvořákův čtyřbob se z pěti závodů této zimy neprosadil do elitní desítky jen jednou, když byl dvanáctý na úvod v Lake Placid. Před týdnem ve Winterbergu dojeli Češi dvakrát sedmí, v rámci evropského šampionátu dopadli o příčku lépe.

Tentokrát se Dvořákovi v La Plagne vydařila lépe druhá jízda, v součtu ztratili Češi na Friedricha a jeho posádku sekundu a 16 setin. Za týden bude SP bobistů pokračovat v Innsbrucku, kde před rokem Dvořák dovezl český čtyřbob na životním pátém místě.

Dvořákův čtyřbob byl v La Plagne desátý

SP v jízdě na bobech v La Plagne (Francie):

1. Německo (Friedrich, Margis, Schüller, Bauer) 1:55,85 (57,85+58,00), 2. Německo (Lochner, Weber, Bauer, Rasp) -0,21 (57,99+58,07), 3. Lotyšsko (Kibermanis, Vilkaste, Kaufmanis, Miknis) -0,33 (58,01+58,17), ...10. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,16 (58,48+58,53).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Friedrich 1052, 2. Lochner 1029, 3. Kripps (Kan.) 994, ...7. Dvořák 752.