Dvořákův čtyřbob pokazil druhé kolo, ve Winterbergu skončil nejhůře v sezoně

Českému čtyřbobu ve Winterbergu vůbec nevyšlo druhé kolo. Po první jízdě byl tým Dominika Dvořáka čtrnáctý. Ve druhém kole si Češi výrazně pohoršili a klesli na 19. místo, čímž zaznamenali zatím nejhorší výsledek v této sezoně Světového poháru.

Čtyřbob pilota Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/DPA/Elmar Kremser/ autor: SVEN SIMON

Vyhrála německá posádka pilotovaná Franceskem Friedrichem. Ta opanovala už první kolo a v druhém prvenství uhájila. Pro Němce to je devatenáctý triumf ve čtyřbobu v kariéře. Druhý dojel bob Brita Brada Halla, třetí skončili Rakušané v čele s Benjaminem Maierem.

Friedrich se svou posádkou zároveň vede průběžné pořadí Světového poháru. Dominik Dvořák je v celkovém hodnocení na dvanácté příčce.

Dominik Dvořák a jeho čtyřbob v druhém kole ve Winterbergu

Ženský závod dvojbobů patřil Němkám, které kompletně obsadily stupně vítězů. Vyhrály Laura Nolteová s Deborah Leviovou, druhé skončily Mariama Jamankaová s Alexandrou Burghardtovou a třetí byly Kim Kalickiová a Leonie Fiebigová. Nolteová je také v čele pořadí Světového poháru před Kalickiovou o 73 bodů.

Výsledky SP v jízdě na bobech ve Winterbergu

1. Německo (Friedrich, Schüller, Bauer, Margis) 1:49,3 (54,74+54,64), 2. Británie (Hall, Gleeson, Cackett, Lawrence) -0,30 (54,86+54,82), 3. Rakousko (Maier, Stepan, Huber, Sammer) -0,36 (54,88+54,86), ...19. ČR (Dvořák, Šindelář, Záleský, Nosek) -1,09 (55,25+55,22).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Friedrich 1125 b., 2. Lochner (Něm.) 964, 3. Maier 962, ...12. Dvořák 554.