Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Dvořákův čtyřbob měl na startu první jízdy problémy a neuspěl. Friedrich je králem SP

Po sobotním úspěchu v soutěži dvojbobů česká posádka v čele s pilotem Dominikem Dvořákem zažila ve čtyřbobech ve Světovém poháru v Innsbrucku problémovou jízdu. Start se nepovedl, jelikož Jan Šindelář složitě srovnával nohu do bobu. Nakonec Češi vše zvládli a odjeli jízdu, ovšem s horším časem. Druhá jízda také nebyla ideální, ale Dvořák se s kolegy o jednu příčku posunul na 17. místo. Němec Francesco Friedrich potvrdil svou dominanci a vítězstvím pojistil i celkový triumf v SP ve čtyřbobech, a to už má ve sbírce i titul z dvojbobů.

Český čtyřbob v čele s pilotem Dominikem Dvořákem
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Pro vítězství i celkový triumf si v Rakousku dojel favorizovaný Francesco Friedrich a potvrdil téměř dokonalou nadvládu v sezoně. Německý pilot vyhrál všechny čtyři závody čtyřbobů a završil double. Konečné pořadí Světového poháru ovládl i ve dvojbobech, v nichž ovládl jedenáct z dvanácti závodů.

Dvořák, jenž ve dvojbobech obsadil životní třetí příčku, dnes za německým suverénem zaostal o 1,46 sekundy. Sedmnácté místo bylo pro českého pilota nejhorším umístěním ve čtyřbobech v sezoně, kterou začal devátou příčkou a poté obsadil 13. a 12. místo.

V konečném pořadí čtyřbobů klesl Dvořák na předposlední devátou pozici. Od soboty čeká bobisty mistrovství světa v Altenbergu.

Závěrečné závody SP v jízdě na bobech v Innsbrucku (Rakousko) - čtyřboby:

1. Německo (Friedrich, Margis, Schüller, Bauer) 1:42,08 (50,95+51,13), Rakousko (Maier, Stepan, Sammer, Huber, Moldovan) -0,22 (51,12+51,18), 3. Kanada (Kripps, Sommer, Coakwell, Stones) -0,39 (51,12+51,18), ...17. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Procházka) -1,46 (51,83+51,71).

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Friedrich 900 b., 2. Maier 830, 3. Kripps (Kan.) 794, ...9. Dvořák 488.

Hlavní zprávy