Následuje
Za oponou Rallye Šumava Klatovy

Dvořáka zradil rádius předního nože, čtyřbob byl ve Svatém Mořici diskvalifikován

Čtyřbob ve složení Dominik Dvořák, Dominik Suchý, Jan Šindelář, Jakub Nosek si nakonec další umístění v Top 10 nezapíše. Po diskvalifikaci totiž přišel o devátou příčku na Světovém poháru ve Svatém Mořici. Důvodem vyloučení byl nevyhovující rádius předního nože.

Český čtyřbob pod vedením Dominika Dvořáka
zdroj: imago sportfotodienst autor: EIBNER/EXPA/Johann Groder

Počtvrté v sezoně vyhrál na čtyřbobech olympijský šampion Francesco Friedrich z Německa, který si připsal rekordní desátý triumf v sezoně. Jeho krajan Johannes Lochner skončil druhý, třetí místo obsadil lotyšský bob Oskarse Kibermanise.

Češi, jimž se v letošní sezoně s novým čtyřbobem mimořádně daří, museli na technickou kontrolu. "Podali si nás se vším všudy," řekl pilot Dvořák.

Čtyřbob měřením "prošel", ale nevyhovovaly nože. "Tak o setinu milimetru. Kudla vpředu je moc placatá, plochá. Měli jsme si to pohlídat," pokračoval pražský rodák.

Bobisté mají čtrnáct dnů na to, aby materiál vyladili na pokračování Světového poháru v Lake Placid. "Musíme upravit šířku nože, aby to bylo, jak má být," dodal Dvořák cestou do Berchtesgadenu, kde boby zabalí a pošlou do USA.

Před mistrovstvím světa se pojede ještě SP v kanadském Calgary. Šampionát, na kterém chtějí Češi mezi deset nejlepších, hostí Whistler v březnu.

SP v jízdě na bobech ve Svatém Mořici:

Čtyřboby: 1. Německo I (Friedrich, Grothkopp, Schüller, Margis) 2:10,48 (1:05,46+1:05,02), 2. Německo II (Lochner, Bauer, Rademacher, Rasp) -0,51 (1:05,59+1:05,40), 3. Lotyšsko I (Kibermanis, Miknis, Vilkaste, Strenga) -0,53 (1:05,82+1:05,19), ...ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) diskvalifikována.

Průběžné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Friedrich 1310, 2. Lochner 1237, 3. Kibermanis 1214, ...8. Dvořák 816.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy