Svět motorů

Dvořák začal závody v Siguldě sedmým místem, vyhráli domácí Lotyši

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým skončili na úvod lotyšského Světového poháru v závodech dvojbobů sedmí. V Siguldě zvítězil domácí dvojbob vedený Oskars Kibermanis. Lotyši senzačně porazili o sedm setin Němce Francesca Friedricha. Šampionát se koná v rámci Světového poháru na technické dráze v lotyšské Siguldě. Nedělní program začíná na webu ctsport.cz ve 12:30.

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým obsadili na Světovém poháru dvojbobů v lotyšské Siguldě sedmé místo. Na vítěznou domácí posádku Oskars Kibermanis, Matiss Miknis ztratili čeští reprezentanti 48 setin sekundy a připsali si druhý nejlepší výsledek v sezoně. Výš byl Dvořák jen v lednu v La Plagne, kde skončil s Jakubem Noskem šestý.

Světový pohár dvojbobů vyvrcholí v Lotyšsku nedělním závodem, který bude zároveň mistrovstvím Evropy. Už před ním má ale jisté prvenství v celkovém pořadí SP Němec Francesco Friedrich, jenž po celou sezonu sbírá jen první a druhá místa.

Na technické dráze v Siguldě předloni Dvořák s Noskem vybojovali čtvrtým místem životní výsledek v SP. Tentokrát byl český dvojbob s brzdařem Suchým po úvodní jízdě osmý, v druhé se dokázal posunout výš. Na třetí Kanaďany ztratil jen 15 setin.

1. jízda dvojbobu Dvořák/Suchý

SP v jízdě na bobech v Siguldě (Lotyšsko):

Dvojboby: 1. Kibermanis, Miknis (Lot.) 1:39,20 (49,53+49,67), 2. Friedrich, Grothkopp (Něm.) -0,07 (49,52+49,75), 3. Kripps, Coakwell (Kan.) -0,33 (49,76+49,77), ...7. Dvořák, Suchý (ČR) -0,48 (49,83+49,85).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Friedrich 1530, 2. Kripps 1266, 3. Kibermanis 1253, ...6. Dvořák 960.