Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Dvořák si vykopl táhlo a vstup do MS čtyřbobů se mu nevydařil

Česká posádka čtyřbobu pod vedením Dominika Dvořáka se v polovině mistrovství čtyřbobů v Altenbergu drží až na dvacáté pozici. Po dvou jízdách vede domácí favorit Francesco Friedrich, který útočí na pátý zlatý double v řadě. Soutěže na světových šampionátech a olympijských hrách neprohrál od roku 2017. Přímé přenosy nabídne i v neděli od 15:00 ČT sport a web ctsport.cz.

Český čtyřbob v čele s pilotem Dominikem Dvořákem
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Dvořák, jenž na zdejší dráze obhajuje rekordní šesté místo z loňského roku, za svým maximem výrazně zaostal. Po první jízdě figuroval společně s Dominikem Suchým, Jáchymem Procházkou a Jakubem Noskem na 21. místě, po druhé si 19. časem o příčku polepšil. Minulý týden v mistrovském závodu dvojbobů obsadil s brzdařem Noskem 15. místo.

"V první jízdě jsem si vykopl levé táhlo, hledal jsem ho za první zatáčkou. Nebylo to ideální. Celá první jízda byla hodně nervózní," zhodnotil Dvořák. "Druhá jízda byla lepší, ale nějak to nejede," dodal lakonicky. 

Je nám líto, video expirovalo.
Dvořákův čtyřbob je v polovině MS dvacátý

Třicetiletý Friedrich, který v Altenbergu minulý týden ovládl soutěž dvojbobů, opět neměl konkurenci. V obou kolech jeho posádka zaznamenala nejlepší startovní čas i nejrychlejší jízdu. Před nedělními dvěma finálovými koly vede s náskokem 38 setin před čtyřbobem Rakušana Benjamina Maiera. Třetí je další německý tým vedený Johannesem Lochnerem.

Ženské monoboby v německé režii

Německé vozbě v polovině závodu monobobů žen dokáže konkurovat jen Američanka Kaillie Humphriesová. Zatím drží druhé místo o čtyři setiny sekundy zpět za Stephanií Schneiderovou. Třetí je zatím Laura Nolteová následovaná krajankami Mariamou Jamankaovou a Kim Kalickou. 

Výsledky čtyřbobů na mistrovství světa (průběžné pořadí po 2 jízdách):

1. Německo (Friedrich, Margis, Schüller, Bauer) 1:48,04 min. (53,78+54,26), 2. Rakousko (Maier, Sammer, Moldovan, Huber) -0,38 (53,86+54,56), 3. Německo (Lochner, Weber, Rasp, Bauer) -0,71 (54,22+54,53), ...20. ČR (Dvořák, Suchý, Procházka, Nosek) -2,34 (55,11+55,27).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy